آکاایران: سرفیس بوک محصول جدی مایکروسافت

سرفیس بوک یک تبلت و لپ تاپ هیبریدی است که در آن مثل سرفیس پرو 3 و پرو 4، از سخت افزار های قدرتمندی استفاده شده است.

مشخصات سرفیس بوک 

علاقه مندان می توانند سرفیس بوک را با ظرفیت حافظه ی 512 گیگابایت، پردازنده ی اینتل Core i7 و کارت گرافیک مجزا به قیمت 2699 دلار سفارش دهند. این پول بسیار زیادی است، اما از سوی دیگر حافظه های SSD هنوز یک تکنولوژی نوین و گران قیمت به حساب می آیند و ظرفیت های بالای آنها ارزان نیستند. بنابراین باید انتظار این را داشته باشید که برای سرفیس بوک SSD یک ترابایتی پول بسیار زیادی خرج کنید.

 

آکاایران: سرفیس بوک لپ تاپ 10 میلیونی مایکروسافت

مشخصات فنی سرفیس بوک

سرفیس بوک اولین لپ تاپی است که به طور کامل توسط مایکروسافت ساخته شده است. یک صفحه نمایش 13٫5 اینچی با تراکم پیکسلی 267 پیکسل بر هر اینچ برای این لپ تاپ در نظر گرفته شده است. سرفیس بوک از صفحه کلید جزیره ای با نور پس زمینه استفاده می کند که تجربه بهتری برای تایپ کردن در اختیار کاربران قرار می دهد. ترک پد این محصول شیشه ای است و از 5 لمس همزمان پشتیبانی می کند.

از دیگر ویژگی های جالب توجه این محصول می توان به قابلیت جدا شدن صفحه نمایش از صفحه کلید اشاره کرد. کاربران می توانند در هر لحظه که می خواهند صفحه نمایش را از صفحه کلید جدا کنند. صفحه نمایش لمسی این محصول باعث می شود که بتوان همانند تبلت هم با آن کار کرد.

لپ تاپ سرفیس بوک

رونمایی از لپ تاپ سرفیس بوک 

سرفیس بوک با SSD یک ترابایتی قیمتی معادل 3199 دلار خواهد داشت. به این ترتیب، قیمت این تبلت/لپ تاپ تقریبا هم رده ی مک بوک پروی اپل خواهد بود که تقریبا همین قیمت را دارد. با توجه به کارکرد و ویژگی های این دو دستگاه، سرفیس بوک کمی ارزش افزوده دارد و قابلیت های بیشتری در اختیار کاربر قرار می دهد.

این رقم منهای ارزش افزوده کالا است و باید رقمی در حد 3500 دلار را برای خرید لپ تاپ مایکروسافت بنام «مایکروسافت سرفیس بوک» کنار گذاشت.

دو ماه دیگر سرفیس بوک مایکروسافت رسماً به دست مشتریان می رسد و باید منتظر شد تا ببینیم لپ تاپ مایکروسافت قدرت بیرون کردن رقبا از میدان را دارد یا نه؟

چراکه اخیراً گفته شده مایکروسافت در رونمایی از لپ تاپ خود دچار اغراق شده است و قدرت دو برابر بیشتر از مک بوک ادعاشده شاید صحت نداشته باشد.

سرفیس بوک لپ تاپ 10 میلیونی مایکروسافت