آکاایران:  دستگاه دست سازی که کمک می کند دنیا را از دید یک دلفین درک کنید

آکاایران: دستگاه شبیه ساز ادراک دلفین

تکنولوژی لیدار (Lidar) به خاطر قابلیت رانندگی خودکار و استفاده در خودروهای مدرن معروف است اما به تازگی، شخصی به نام “اندرو تالر” از لیدار یک دستگاه نوین خلق کرد. دستگاهی که به شما امکان درک اطرافتان به عنوان یک دلفین را می دهد. با تکفارس همراه باشید.

این دستگاه محیط اطراف کاربر را با استفاده از تکنولوژی لیدار به امواج تبدیل کرده و به هدفون منتقل می کند. سپس امواج به صورت تشعشعات به فَک منتقل می شوند. این دقیقا همان تکنولوژی است که دلفین برای درک محیط اطرافش استفاده می کند و با استفاده از بازتاب امواج ردوبدل شده بین خود و محیط، از وجود موانع مسیر با خبر شده و راه خود را پیدا می کند.

تایلر در این مورد گفت:

طبق گفته ی تایلر، این دستگاه به طور شگفت آوری میتواند ادراک دلفین را شبیه سازی کند، به طوری که هرکس با کمی تمرین میتواند دری را با چشمان بسته، باز کند.

همچنین تایلر درمورد آینده ای این تکنولوژی افزود:

بعضی از طرفداران این دستگاه خواسته اند تا آن را برای افراد نابینا بهینه کنیم. تا افرادی که از حس بینایی محروم اند بتوانند محیط اطراف را به راحتی تشخیص دهند، اما در گذشته سیستم های مشابهی با این هدف طراحی و ساخته شده اند که در بازار فروش هم موجود اند.

خبر خوش این است که اگر دوست دارید اطراف خود را از دید یک دلفین نگاه کنید، تایلر طرز ساخت و کد متن باز این دستگاه را در صفحه ی Github قرار داده است و با کمی دانش و تمرین میتوانید در همین آخر هفته یک شبیه ساز ادراک دلفین بسازید. البته هزینه ی ساخت این دستگاه چیزی حدود ۱ میلیون تومان برای شما تمام خواهد شد. به هر حال تجربه ی جالبیست!

به نظر شما از تکنولوژی لیدار در چه زمینه های دیگری میتوان استفاده کرد؟

0
.

منبع : ech.gamefa.com