آکاایران: ۲٫۵ میلیارد نفر در جهان حداقل از یک برنامه ی فیسبوکک استفاده می کنند

آکاایران: درحالی که شاهد کاهش فعالیت کاربران فیسبوکک بعد از رسوایی امنیتی هستیم، این شرکت برای اولین بار اعلام کرد که ۲٫۵ میلیارد نفر حداقل از یکی از نرم افزار های این شرکت (Facebook، WhatsApp، Instagram و یا Massenger ) استفاده می کنند.

آمار منتشر شده از این جهت قابل توجه است که با شمارش اشخاص حقیقی تهیه شده و نه براساس تعداد اکانت ها؛ ممکن است یک شخص دارای چند اکانت باشد.

با این حساب، آمار ۲٫۵ میلیارد نفری میتواند با ۲٫۲۳ میلیارد حساب فیسبوکک، ۱ میلیارد حساب اینستاگرام، ۱٫۵ حساب در واتس اپ و ۱٫۳ میلیارد در نرم افزار مسنجر مورد مقایسه قرار گیرد.

مارک زاکربرگ درمورد این آمار تأکید کرد که نمودار رشد کاربران در هفته های اخیر به کمترین مقدار خود رسیده است. در ادامه زاکربرگ گفت:

آمار فیسبوک
آمار فیسبوک نشان از کاهش جمعیت در هفته های اخیر دارد

به نظر می رسد که فیسبوک با انتشار این آمار سعی در آرام کردن فضای فیسبوکک دارد تا فعالیت کاربران در این شبکه ی اجتماعی به مقدار قبل افزایش یابد. این کاهش فعالیت کاربران درست بعد از رسوایی امنیتی فیسبوکک در چند هفته ی گذشته اتفاق افتاد و باعث شد فیسبوکک در عرض چند ساعت چیزی حدود ۲۰ درصد از ارزش سهام خود را از دست بدهد.

مدیر مالی فیسبوکک، دیوید ورنر نیز اضافه کرد:

ما معتقدیم که آمار ۲٫۵ میلیارد نفری مقیاس بسیار خوبی است تا بزرگی جامعه ی فیسبوکک مشخص شود.

از جهت دیگر، شرایط مناسبی است تا مارک زاکربرگ بتواند کاربران را تشویق به ماندن در فیسبوکک کند. البته کاهش تعداد کاربران، با توجه به تعاملی که میان نرم افزار های شرکت فیسبوکک برقرار است، زیاد نگران کننده نیست. برای مثال، اگر افراد حساب فیسبوکک خود را پاک و به اینستاگرام بپیوندند، باز هم در جامعه ی آماری، شمارش خواهند شد.

با این حال بازی با اعداد نمیتواند این حقیقت را تغییر دهد که فیسبوکک بخش بزرگی از سهام خود را در پی رسوایی درز اطلاعات از دست داده است.

0
.

منبع : ech.gamefa.com