آکاایران: هشتگ یکی از کلمات تازه ساخته شده ای است که جدیدا در شبکه های اجتماعی مخصوصا در اینستاگرام و توییتر خیلی کاربرد دارد و نامی آشنا برای کاربران فضای مجازی است و برای اشتراک گذاری و دسته بندی موضوع و عکس بکار می رود. برای اینکه به تعداد بازدید کنندگان در صفحه اینستاگرام بیفزاید میتوانید از نشان # استفاده کنید و آن را فاقد فاصله بعد از کلمات بیاورید.

هشتگ

بازار فضای مجازی و شبکه های اجتماعی این روزها گرم است و هر چند وقتی کلمات و عباراتی نوین در این شبکه ها ساخته می شوند، یکی از این کلمات آشنا واژه نشانه # است. به تازگی فرهنگ لغت آکسفورد واژه Hashtag را به واژگان خود اضافه کرده است.

آکاایران: هشتگ چیست؟ و چگونه در اینترنت از آن استفاده کنیم؟

قبل از اینکه به چگونگی کاربرد آن بپردازیم، تعریفی از Hashtag  را ارائه می دهیم.

نشان # برچسبی است که جهت دسته بندی و به اشتراک گذاشتن پست ها و کامنت ها است که در سطح جهانی کاربرد دارد و به یک معنا است. افراد با جستجوی آن # پیام ها و پست ها را پیدا کنند. این ابزار اولین بار در توییتر به کار رفت و حال شاهد استفاده مکرر آن در اینستاگرام و تلگرام هستیم.

چگونگی استفاده از نشانه #در اینترنت

نشانه # را در جلوی کلمه، اصطلاح یا عبارت مد نظر خود فاقد فاصله قرار داده البته اینکه می گوییم بین کلمات فاصله نداشته باشد برای کلمات انگلیسی است. اما در فارسی بهتر است بین کلمات  علامت  Underline استفاده شود مانند # وب_سایت_ آرگا،  که این علامت را می توان با فشردن Shift و – ایجاد می شود. حروف کوچک و بزرگ برای # اهمیتی ندارد و حتی کاربرد ارقام نیز برای # مشکل ساز نیست ولی نقطه و علامت های دیگر نگارشی از جمله @ موجب می شوند که # تاثیری در اشتراک گذاری نوشتار کلمات و عبارات و نیز کامنت ها و پست های شما نداشته باشد.

هشتگ چیست؟ و چگونه در اینترنت از آن استفاده کنیم؟هشتگ چیست؟ و چگونه در اینترنت از آن استفاده کنیم؟

استفاده از هشتگ می تواند چندین فایده داشته باشد؛ مثلا اینکه آمار بازدید از پیج شما را بالا می برد و به این صورت می توان به تعداد لایک ها و فالورها اضافه کرد و موضوعات مختلف را دسته بندی می کند و از این طریق نقش مثبتی در راهنمایی کاربران اینترنت دارد.

.منبع :