به نقل از آکاایران: چند سال است که صنعت رایانه به سمت تبلت ها آمده است. رایانه های کوچکی که نه موس دارند و نه صفحه ی کلید ولی بسیاری از کارهای روزمره افراد را انجام می دهند. تبلت ها رایانه هایی هستند که یک طرف آن ها را صفحه ی نمایش بزرگ لمسی تشکیل می دهد. با ما همراه شوید تا مطالبی در مورد تبلت های iOS مطالعه کنید.

تبلت های آی او اس

iOS سیستم عامل تبلت های iPad شرکت Apple است. این سیستم عامل فقط بر روی این نوع دستگاه کار می کند. یعنی تبلت هیچ شرکتی غیر از Apple مجهز به سیستم عامل iOS نیست. بدین صورت اگر این سیستم عامل را انتخاب کنید، تبلت های متنوع و زیادی برای انتخاب پیش روی شما نخواهند بود. iOS به این دلیل که مخصوص iPad ساخته شده است، با سخت افزار آن کاملاً هم خوانی دارد. یعنی بیش ترین بازدهی سخت افزار را با تبلت های Apple می توانید تجربه کنید. کار با iOS بسیار ساده است و افرادی که تجربه ی زیادی در کار با این جور دستگاه ها ندارند نیز می توانند به راحتی کار با iOS را یاد بگیرند. iOS علاوه بر کارایی بسیار بالا و آسان، بسیار زیبا طراحی شده است. نرم افزارهای iOS را باید از فروشگاه iTunes دریافت کنید. این فروشگاه به صورت نرم افزاری بر روی خود دستگاه iPad نصب است. تعداد نرم افزارهای موجود در iTunes بسیار زیاد است.

برای هیچ کدام از دیگر سیستم عامل های تبلت (Android، Windows RT) این قدر نرم افزار وجود ندارد. نکته ای که در مورد نرم افزارهای iOS باید به آن توجه داشته باشید این است که غیر از فروشگاه iTunes، هیچ راه دیگری برای نصب نرم افزار بر روی iOS نیست. (البته به غیر از راه های کرک و شکستن قفل و …) بنابراین ممکن است برخی از کاربران با این قضیه مشکل داشته باشند. البته این محدودیت نوعی مزیت به شمار می رود. از این جهت که تمام نرم افزارهایی که کاربران بر روی دستگاه های خود نصب می کنند از جهت کیفیت و کارایی و پاک بودن از بد افزار توسط متخصصین Apple بررسی شده اند. از این جهت کاربران با سیلی از نرم افزارهای آلوده و بی کیفیت مواجه نیستند. نکته ی دیگری که باید در مورد iOS به آن توجه داشت این است که در آن از Adobe Flash پشتیبانی نمی شود. یعنی محتویاتی که مبتنی بر Flash هستند را نمی توانید در مرورگر مشاهده کنید.

به مدد آی او اس 9 می توانید ویژگی های جدید زیر را داشته باشید:

سیری/Siri هوشمندتر شده است.

پرداخت الکترونیک اپل توسعه جغرافیایی پیداکرده و پس از امریکا و انگلیس، چینی ها و کانادایی ها هم می توانند از پرداخت الکترونیکی اپل بهره ببرند.

اپل مپ و سیری درهم تنیده شده و کاربران برای یافتن مسیر می توانند به راحتی به کمک هر دو اپلیکیشن، مقصدیابی کنند.

اپ خبری در آی او اس 9 با ادغام Flipboard، Feedly و HTC BlinkFeed اپ جدید و قوی تری شده است.

در آی او اس 9 مولتی تسکینگ برای آی پد فراهم شده است.

تغییر کیبورد در آی او اس 9 با تایپ سریع تر و کم غلط تر.

فیکس شدن مشکل اتصال به وای فای.

مشکل زودخالی شدن باطری در آی او اس 9 کمتر به چشم می خورد.

امروز که آی او اس 9 برای کاربران عادی فراهم شده، کاربران ویژه/ Developer می توانند نسخه بتای 9.1 را روی گوشی خود داشته باشند.

آی او اس 9.1 نسخه بتا

گردآوری: بخش کامپیوتر آکاایران