به نقل از آکاایران: اگر شما جزو کسانی هستید که به تنوع در عکاسی و گرفتن عکس هایی با زوایای جدید از خانواده و دوستان تان علاقه مندید، مونوپاد وسیله جذابی است و بهتر است آن را بخرید ،در این مقاله مطالبی درمورد مونوپاد ها و بهترین مونوپاد های موجود در بازار را مطالعه می کنید. با ما همراه شوبد.

مونوپاد و پایه نگهدارنده

آکاایران: تصاویر سلفی(عکس از خود) طرفداران بسیاری دارند و موج آن هر روز فراگیرتر می شود، به طوری که روزانه حدود یک میلیون سلفی گرفته می شود و حتی آکسفورد در سال ۲۰۱۳، سلفی را به عنوان لغت سال معرفی کرد. همچنین انتظار می رود تعداد عکس های گرفته شده از خود در سال ۲۰۱۴ از مرز یک تریلیون عبور کند. مونوپاد یک پایه دوربین یک پایه ، با وزن کم و بسیار کاربردی جهت عکس برداری با تلفن همراه و دوربین دیجیتالی است .مونوپاد برای عکس انداختن از زوایای غیر متعارف بسیار مناسب است . به خصوص برای انداختن عکس سلفی یا عکس از خود و عکس چند تایی بسیارپر کاربرد است .حتما تا حالا براتون پیش اومده در یک مجلس به علت شلوغی نتونسته باشید از اتفاقات عکس بندازید یا اینکه سوژه شما در جایی باشه که نشه از اون عکس بگیرید. مونوپاد، در واقع همان پایه دوربینی است که جایگزین سه پایه های گذشته شده است. مونوپاد وسیله ای است که به کاربران کمک می کند با نصب موبایل یا دوربین خود روی آن بتوانند با توجه به طول مونوپاد و اندازه دست فرد، عکس هایی از فاصله حداقل یک متر تا ۱۰ متر از خود بگیرند.

مونوپاد برای اینطور موارد ساخته شده . با خریدن یک مونوپاد میتونید دوربین یا موبایل را بر روی اون سوار کنید و از دوربین فاصله بگیرید و از هر چیزی خواستید عکس بندازید .عکس های سلفی بسیار رایج شده .

اکثرا هم سلفی ها از جلو گرفته شده و به همین علت احتمالا صورت خیلی خوب نمیفته . ولی اگر یک مونوپاد به همراه داشته باشید ، می تونید گوشی خود را روی مونوپاد بذارید و از فاصله زیاد یک تصویر سلفی قشنگ از خود بگیرید .   مونوپاد چیست؟

با مونوپاد احتیاج نیست کسی هم بهتون کمک کنه .میشه مونوپاد monopod رو در زاویه ها و ارتفاع مختلف تنظیم کنید . بندی که در آخر میله مونوپاد هست ، هنگام عکس برداری ، امنیت گوشی و یا دوربینتون رو فراهم میکند.

ویژگی های یک مونوپاد خوب چیست؟

با توجه به قابل حمل بودن، مونوپاد خوب مونوپادی است که دارای وزن مناسب و سایزی کوچک باشد که به راحتی بتوان آن را حمل کرد و امکان تغییر سایز آن به صورت کشویی وجود داشته باشد.شاید پس از مدتی گوشی خود را عوض کنید یا تنها استفاده کننده آن نباشید، پس مونوپادی را انتخاب کنید که مناسب برای اکثر تلفن های همراه و دوربین های دیجیتال باشد تا بتوان انواع مختلف گوشی و دوربین را به آن متصل کرد.

سعی کنید مونوپادی را انتخاب کنید که جنس بدنه آن از آلومینیوم باشد و بتوان آن را به راحتی برای هر زاویه ای تنظیم کرد و دارای پیچ های محکم باشد.داشتن ریموت و قابل استفاده بودن برای سیستم عامل های Android و iOS از جمله ویژگی هایی است که در نمونه های جدید مونوپاد دیده می شود، پس حتما به آن توجه کنید. اگر علاقمند هستید یک مونوپاد بخرید بهتر است سراغ مارک های معروف بروید که در این مورد یانتنگ محصولاتی با کیفیت را معرفی کرده است مونوپاد های یانتنگ دارای بدنه ای محکم و قابلیت افزایش طول میباشند.

فواید استفاده از مونوپاد

- سهولت استفاده و حمل آسان
– ایده آل برای دوربین دیجیتالی و یا دوربین dslr
– ارتفاع قابل تنظیم
– مناسب برای سفر ، مجلس ، سواحل ، کنسرت و …
– جنس آلمینیومی
– تنظیم راحت به زاویه دلخواه

گردآوری: بخش کامپیوتر آکاایران