آکاایران: اخیرا مدیرعامل هواوی در مصاحبه با نشریه آلمانی  De Walt، اهداف کوتاه مدت کمپانی را تشریح کرد. بر این اساس، هدف گذاری هواوی پیشی گرفتن از سامسونگ در بازار موبایل تا سال آینده و عرضه ی یک گوشی هوشمند منعطف با قیمت 1000 یورو است.

هواوی به طرز قابل توجهی، به یکی از کمپانی های مهم در صنعت موبایل تبدیل شده است. این کمپانی برای ورود به جمع بزرگان، شروع کندی داشت؛ اما حالا با اتکا به محبوبیت گوشی های برند آنر و پرچمداران سری P و Mate، یکی از سه تولیدکننده ی بزرگ گوشی های هوشمند در جهان محسوب می شود و به جایگاه نخست هم چشم دارد. مدیرعامل کمپانی چینی «ریچارد یو» در تازه ترین مصاحبه ی خود، هدف گذاری هواوی در آینده نزدیک را فاش کرد.

همچنین بخوانید:

جایزه بهترین گوشی در MWC 2019 به هواوی میت ۲۰ پرو رسید

او در ابتدا گفت که کمپانی متبوعش به زودی، سامسونگ را در میزان سهم بازار پشت سر خواهد گذاشت و روی تخت پادشاهی این صنعت خواهد نشست. بنابر ادعا و برآورد این مقام اجرایی، در حال حاضر هدف گذاری هواوی بسیار دست یافتنی جلوه می کند:

ریچارد یو به اپل هم اشاره کرد و گفت که هواوی در زمینه نوآوری، از کمپانی کوپرتینویی پیشی گرفته است. فعلا خبری از ارائه ی یک گوشی هوشمند منعطف از سوی اپل نیست و این یعنی، کوپرتینونشین ها در رقابت تازه ای که بین بزرگان صنعت موبایل شکل گرفته، عقب مانده اند. نماینده کمپانی چینی در این رقابت، هواوی میت ایکس است که در MWC 2019 معرفی شد؛ محصولی که اگر گران ترین گوشی هوشمند نباشد، قطعا یکی از گران ترین هاست.

البته با توجه به نوظهور بودن تکنولوژی ساخت گوشی های منعطف، می توان چرایی این موضوع را درک کرد. مدیرعامل هواوی اعتقاد دارد که تا کمتر از یک یا دو سال آینده، قیمت متوسط این دستگاه ها به 1000 یورو خواهد رسید؛ اما برخی از کمپانی های چینی، محصولاتی را با قیمت 500 یورو نیز عرضه خواهند کرد.

آکاایران: هدف گذاری هواوی برای سال آینده: به دست آوردن تاج و تخت سامسونگ و بیشتر!

ریچارد یو از این هم فراتر رفت و گفت که در آینده، سایز گوشی های هوشمند به 100 یا حتی 200 اینچ خواهد رسید و هم اکنون کمپانی متبوعش، در حال کار روی آن است. البته چنین ادعایی به آن معنا نیست که ما با گوشی هایی غول پیکر مواجه خواهیم شد؛ بلکه ظاهرا دستگاه هایی با نمایشگر مجازی مقصود او بود.

مدیرعامل هواوی به این نکته هم اشاره کرد که یک کمپانی بزرگ چینی، در حال ساخت یک جفت عینک واقعیت افزوده با چنین عملکردی است؛ اما نباید انتظار آماده شدن چنین محصولی را تا پیش از سال 2021 داشته باشیم.

منبع :gizchina
.

منبع : gadgetnews.ir