آکاایران: بسیاری از فعالان بازار موبایل از عرضه گوشی های آیفون توقیفی با ارز دولتی خبر می دهند. برخی از عرضه کنندگان عنوان کردند قیمت گوشی های توقیف شده نسبت به قیمت بازار تا 2 میلیون تومان کمتر است.

بر اساس خبرهای منتشر شده برخی از گوشی های موبایل وارداتی که در گمرک توقیف شده اند، با ارز دولتی 4200 تومانی در بازار موجود هستند. این گوشی های موبایل با ارز 4200 تومانی وارد کشور شده بودند، اما در آن زمان وزیر ارتباطات لیستی از واردکنندگانی که ارز دریافت کرده بودند را افشا کرد که به همین دلیل این گوشی ها پس از بازداشت واردکنندگان توقیف شدند. بررسی پرونده واردکنندگان موبایل متخلف تا چند ماه طول کشید و حتی برخی از مسئولان از عرضه این گوشی ها به بازار خبر می دادند که هیچ یک از وعده هایشان عملی نشد، اما حالا خبرهایی از عرضه گوشی های آیفون با ارز دولتی به بازار شنیده می شود.

همچنین بخوانید:

واردات گوشی آیفون به دلیل محدودیت نوین اپل ممنوع می شود؟

عرضه گوشی های آیفون توقیفی

خبرهایی از بازار موبایل کشور به گوشی می رسد که گوشی های آیفون توقیفی در مدل های آیفون 8، آیفون 7 پلاس و آیفون ایکس با قیمت حدود 1 تا 2 میلیون تومان کمتر به بازار عرضه شدند، اما اگر عرضه این گوشی ها با ارز 4200 تومانی بوده است، می بایست حدود 5 میلیون تومان کمتر از قیمت بازار عرضه شوند. در همین رابطه مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی عنوان کرد:

دلیل تاخیر در عرضه گوشی های توقیفی

رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی در ادامه افزود برای پرداخت مابه التفاوت قیمت واردات گوشی های موبایل شماره حسابی از طرف سازمان حمایت به شرکت ها اعلام نشد و به همین دلیل در عرضه گوشی های توقیفی تاخیر به وجود آمد، اما هم اکنون آن شماره حساب اعلام شده است و مشکلی موجود نیست. وی افزود قیمت ارز نیمایی به صورت متوسط در هفته قبل میان 9230 تا 9260 تومان به ازای هر دلار بود. محبی افزود از میزان گوشی های عرضه شده اطلاعی ندارم، اما در مردادماه سال جاری عنوان شد 600 هزار گوشی توقیفی ترخیص شده و به بازار عرضه خواهند شد.

آکاایران: گوشی های آیفون توقیفی با ارز دولتی به بازار عرضه شدند

قیمت گوشی های آیفون توقیفی

یکی از عرضه کنندگان گوشی آیفون توقیفی عنوان کرد قیمت گوشی آیفون 8 مدل 64 گیگ حدود 7 میلیون و 797 هزار تومان، آیفون 8 پلاس مدل 64 گیگابایت حدود 9 میلیون و 150 هزار تومان و قیمت آیفون ایکس مدل 64 گیگابایت حدود 11 میلیون و 391 هزار تومان است. البته گوشی آیفون ایکس در حال حاضر موجود نیست. این عرضه کننده عنوان کرد قیمت گوشی های آیفون توقیفی نسبت به قیمت بازار حدود 1 تا 2 میلیون تومان کمتر است. وی افزود گوشی های آیفون فقط با کارت ملی، کارت عابر بانک و با حضور شخص خریدار تحویل داده می شود. هرچند مواردی نظیر اجاره کارت ملی توسط دلالان نیز مشاهده می شود. بسیاری از مشتریان ماه ها منتظر کاهش قیمت گوشی های آیفون بودند، اما وعده مسئولان تاکنون عملی نشده است.

تهیه شده درگجت نیوز
.

منبع : gadgetnews.ir