آکاایران: گوشی های هوشمند و تبلت ها در دو کاتگوری متفاوت جای دارند؛ اما با ظهور دستگاه های منعطف، این محصولات به یکدیگر خواهند پیوست. اگر پتنت گوشی خم شونده سامسونگ هم به سرانجام برسد، این پیوند می تواند بین گوشی ها و ساعت های هوشمند نیز برقرار شود.

بر خلاف گلکسی فولد که به صورت افقی تا می شود؛ گوشی خم شونده سامسونگ که در این پتنت توصیف شده، به شکل عمودی خم می شود. وجود یک نمایشگر قابل انعطاف و طراحی خاص لولای دستگاه، چنین مکانیسمی را امکان پذیر می کند؛ لولایی که با بخش زیادی از فریم دستگاه، ترکیب شده است.

با این نوع طراحی، کاربران دستگاهی بسیار کشیده خواهند داشت که در صورت نیاز، می توانند به عنوان یک گوشی هوشمند معمولی از آن استفاده کنند. اگر هم نه، این گوشی خم شو تجربه ی کاربری یک اسمارت واچ را به کاربران ارائه خواهد داد؛ به این صورت که با ایجاد فشار اندکی روی فریم دستگاه، می توان آن را به مچ دست بست.

آکاایران: پتنت گوشی خم شونده سامسونگ ثبت شد؛ دستگاهی که می توانید به مچ دست خود ببندید!

گوشی خم شونده سامسونگ به عنوان ساعت هوشمند هم قابل استفاده خواهد بود

ماهیت انعطاف پذیر این گوشی، سبب می شود که همواره به خم شدن گرایش داشته باشد؛ اما وجود یک مکانیسم قفل کننده در پشت دستگاه، باعث جلوگیری از این امر می شود. کاربران با فعال کردن آن می توانند گوشی را در حالت صاف و کشیده استفاده کنند، فاقد اینکه نگران خم شدن اتوماتیک آن باشند. در عوض برای نگه داشتن دستگاه در حالت رول شده، سامسونگ دو آهن ربا را درنظر گرفته است (نصب شده در دو طرف) که با واردن کردن نیروی جاذبه به یکدیگر، باعث حفظ حالت خمیدگی می شوند.

گوشی خم شونده سامسونگ دارای حسگر اثر انگشت درون نمایشگر، ماژول دوربین دوگانه در پنل پشتی و ظاهرا دوربین سلفی دوگانه هم هست. همچنین انطباق خودکار نرم افزاری، بسته به حالت استفاده از دستگاه نیز باید جزو ویژگی های آن باشد.

البته این تنها یک پتنت است و هیچ تضمینی موجود نیست که کمپانی کره ای، چنین گوشی هوشمندی را عرضه کند؛ اگر هم این اتفاق رخ دهد، احتمالا در آینده نزدیک نخواهد بود. اما اگر شیفته ی چنین گجتی شده اید، شاید ZTE پاسخگوی اشتیاق شما باشد. این کمپانی اخیرا نوبیا آلفا (Nubia Alpha) را معرفی کرده است، یک ساعت هوشمند خم شو که می تواند نقش یک گوشی را نیز ایفا کند.

منبع :phonearena
.

منبع : gadgetnews.ir