در صورتی که هواوی قصد داشته باشد مطابق با برنامه زمان بندی رایج به رونمایی از گوشی های نوین خود ادامه دهد، اواخر سال جاری میلادی شاهد معرفی گوشی های سری هواوی میت 30 (Mate 30) خواهیم بود. اطلاعات بسیار کمی درباره دستگاه های آینده در دسترس است، اما رندر های جدیدی که توسط LetsGoDigital نمایش داده شده است، یک طراحی بالقوه را نشان می دهد.

وجود یک صفحه نمایش در بخش عقب

گوشی هوشمندی که تصاویر آن نمایش داده شده همانند پرچمدارهای کنونی شرکت هواوی دارای دوربین سه گانه در بخش عقب است، اما سنسورها در یک ماژول افقی به جای ماژول مربع شکل یا عمودی قرار گرفته اند.

از آن جایی که این فقط یک طرح رندر شده بر اساس پتنت های مواست، قابلیت هر سه دوربین عقب مشخص نیست، اما از لحاظ ظاهر سنسور سمت راست، می توان به راحتی تعیین کرد که آیا از فناوری نوین زوم 10x هواوی پشتیبانی می کند یا خیر، همچنین می توان سنسورهای مرکزی و سمت چپ را به ترتیب به عنوان سنسور اصلی و سنسوری که دارای زاویه دید بیش از حد معمول است، معرفی کرد. اینطور که پیداست، یک سیستم فوکوس اتوماتیک لیزری و یک فلاش LED در سمت چپ دوربین ها قرار دارد.

آکاایران: تصاویر منتسب به گوشی هواوی میت 30 منتشر شد

علت قرارگیری سنسورهای دوربین به صورت افقی را می توان قابلیتی عنوان کرد که مستقیما در زیر آن قرار دارد؛ هواوی به جای فضای معمولی خالی از نمایشگر منحصر به فرد ثانویه در بخش عقب استفاده کرده است. هنگامی که دستگاه به صورت برعکس روی میز قرار دارد، پنل کوچک به عنوان صفحه نمایشی که همیشه فعال است، عمل خواهد کرد و اطلاعاتی همانند زمان و وضعیت آب و هوا را به کاربران نمایش می دهد، همچنین این پنل باید کنترل مدیا و انواع تنظیمات سریع را ارائه دهد.

یکی دیگر از ویژگی های ارزشمند صفحه نمایش ثانویه را می توان زمان گرفتن تصاویر سلفی عنوان کرد؛ کاربران می توانند از طریق صفحه نمایش ثانویه به سنسورهای عقب دسترسی دارا باشند. این ویژگی می تواند طیف گسترده ای از قابلیت ها را که توسط سنسور سلفی پشتیبانی نمی شود، فراهم کند.

صفحه نمایش لبه به لبه و تشخیص چهره سه بعدی

این گوشی هوشمند همانند گوشی نوین سری P30 هواوی به صفحه نمایش لبه به لبه مجهز خواهد بود، همچنین دارای حاشیه یکنواخت و ناچ بسیار کوچک بوده که به سختی مشخص است. در اکثر موارد شاهد قرارگیری سنسور دوربین سلفی در ناچ هستیم و در گوشی های سری هواوی میت 20 (Huawei Mate 20) و همچنین سری آینده هواوی پی 30 (Huawei P30) هم موجود است، اما می توان گفت که به دلیل وجود صفحه نمایش ثانویه، دیگر نیازی به سنسور سلفی نیست.

تصاویر منتسب به گوشی هواوی میت 30 منتشر شد تصاویر منتسب به گوشی هواوی میت 30 منتشر شد

به نظر می رسد شرکت هواوی از نگاه ظاهری برای گوشی هوشمند نوین خود از سنسور ToF به جای سنسور دوربین سلفی استفاده کرده است؛ این بدین معناست که دستگاه به راحتی از سنسور تشخیص چهره سه بعدی پشتیبانی می کند، اما اگر کاربران روش سنتی استفاده از اثر انگشت را ترجیح دهند، می توانند از حسگر مربوطه در زیر صفحه نمایش استفاده کنند. پرچمدار آینده هواوی مجهز به جک هدفون 3.5 میلی متر، بلندگو و پورت USB Type-C در قسمت پایین است، همچنین شاهد قرارگیری دکمه تنظیم صدا و پاور در امتداد قاب فلزی هستیم.

آیا این طرح به واقعیت تبدیل خواهد شد؟

همانند تمام پتنت های طراحی شده، هیچ تضمینی مبنی بر تولید چنین دستگاهی توسط شرکت هواوی موجود نیست، اما اگر این گوشی توسط هواوی تولید شود، ممکن است در ابتدا با تعداد محدودی برای آزمایش بازار عرضه شود. در صورتی که هواوی از نتایج به دست آمده رضایت داشته باشد، می تواند با طرح های مطرح شده ادامه دهد و نسل بعدی گوشی های سری میت 30 را تولید کند، حتی امکان حفظ و اجرای آن برای پرچمدارانی که قصد دارد در آینده تولید کند هم وجود دارد.

تصاویری که ما می بینیم مربوط به نسخه معمولی میت 30 خواهد بود، اما انتظار می رود که مدل پرو دارای نمایشگر اولد باشد، همانطور که انتظار می رود در گوشی های سری نوین هواوی پی 30 پرو (Huawei P30 Pro) استفاده شود، همچنین امکان حذف جک هدفون هم وجود دارد. گوشی هوشمند پرو ممکن است دارای سنسور ToF در بخش عقب باشد که در بهبود کیفیت تصاویر بوکه موثر است.

منبع :phonearena
.

منبع : gadgetnews.ir