سامسونگ امیدوار بود به وسیله مجهز کردن پرچمداران جدیدش به دوربین سه گانه (گلکسی اس 10 و گلکسی اس 10 پلاس) و همچنین عرضه پرچمداری با دوربین چهارگانه مجهز به سنسور ToF (مدل 5G گلکسی اس 10) توجه تعداد زیادی از کاربران را به خود جلب کند، اما دوربین چهارگانه 40 مگاپیکسلی هواوی پی 30 پرو، هوش و حواس همه را با خود برد.

بعد از رونمایی هواوی پی 30 پرو، ناگهان ایده ای به ذهنمان رسید؛ سامسونگ گلکسی اس 11 به عنوان اولین گوشی پرچمدار غول کره ای در سال 2020، باید یک گوشی متمرکز روی قابلیت های دوربین باشد. سال گذشته، هواوی به وسیله معرفی پی 20 پرو، در دنیای عکاسی موبایل فاصله خود را با سامسونگ زیاد کرد. با مقایسه دوربین گلکسی اس 10 و هواوی پی 30 پرو متوجه می شویم این فاصله مجددا به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کرده است. اگر در دوربین سامسونگ گلکسی S11 تحولاتی اساسی صورت نگیرد، هواوی در زمینه دوربین های موبایل دست نیافتنی خواهد شد!

آکاایران: سامسونگ گلکسی S11، پرچمداری متمرکز بر قابلیت های دوربین خواهد بود

سامسونگ گلکسی S11 باید منجی باشد!

چندین سال پیش، سامسونگ در این حوزه پرچمداری می کرد. در آن زمان، کاربران، گوشی های هواوی را به خاطر قیمت مناسبشان با وجود داشتن دوربین هایی بی کیفیت، دوست داشتند! این روال با تلاش بزرگترین گوشی ساز چینی تغییر کرد. سامسونگ برای باقی ماندن در دایره رقابت، اکنون باید از یک ماژول دوربین کاملا متفاوت در گلکسی اس 11 در مقایسه با گلکسی اس 10 استفاده کند، وگرنه با توجه به سرعت رشد هواوی در دنیای موبایل فتوگرافی، بازی را خواهد باخت.

شرکت کره ای، طی چند سال اخیر بیشتر روی تولید نمایشگرهایی باکیفیت و حافظه های دارای سرعت بیشتر، متمرکز بوده است، اما توسعه دوربین های موبایل این شرکت، با سرعت یکسانی پیش نرفت. یکی از راهکارهای پیشنهادی، استفاده از قابلیت های دوربین های پیشین سری NX سامسونگ در گوشی های هوشمند بعدی همچون گلکسی اس 11 است. سامسونگ تولید دوربین های NX را متوقف کرد، اما نباید تجارب به دست آمده از چند سال تولید موفق آن ها را دور بریزد.

آیا سامسونگ به دردسر افتاده است؟

هنوز خیر. بیشتر کاربران، همچنان در حالت خودکار نرم افزار دوربین، اقدام به عکاسی کرده و از دیدن نمونه تصاویر دوربین سامسونگ گلکسی اس 10 و حتی دوربین های محصولات میان رده سامسونگ نیز به وجد می آیند. در چنین شرایطی، فقط کاربران حرفه ای و عکاسان خبره، که در کنار دوربین عکاسی حرفه ای خود به یک گوشی هوشمند مجهز به دوربینی توانمند به عنوان ابزار کمکی نیاز دارند، به خرید هواوی پی 30 پرو احتیاج پیدا خواهند کرد.

سامسونگ گلکسی S11، پرچمداری متمرکز بر قابلیت های دوربین خواهد بود سامسونگ گلکسی S11، پرچمداری متمرکز بر قابلیت های دوربین خواهد بود

توانایی گرفتن تصاویری با رزولوشن 40 مگاپیکسل، قدرت خارق العاده دوربین برای عکاسی در شب، قابلیت زوم 10 برابری فاقد کاهش کیفیت و امکان گرفتن عکس های پرتره بسیار حرفه ای، مزایای در اختیار داشتن دوربین هواوی پی 30 پرو به جای گلکسی اس 10 محسوب می شوند.

از آنجایی که هواوی همچون گوگل، به منظور دست پیدا کردن به قابلیت هایی همچون عکاسی در شب فاقد کاهش کیفیت، از راهکارهای نرم افزاری استفاده کرده است، کم کردن فاصله با آن برای سامسونگ، کار دشواری نخواهد بود.

از طرفی دیگر، در اختیار داشتن دوربین هواوی پی 30 پرو، شبیه به داشتن یک خودروی لامبورگینی است! همه نمی توانند از حداکثر ظرفیت وسیله در اختیار خود استفاده کنند، اما علم به وجود یک سری قابلیت، مایه دل گرمی آن ها است!

سامسونگ گلکسی S11، پرچمداری متمرکز بر قابلیت های دوربین خواهد بود سامسونگ گلکسی S11، پرچمداری متمرکز بر قابلیت های دوربین خواهد بود

به عنوان نمونه می توان به قابلیت گشودگی دریچه دیافراگم متغیر دوربین سامسونگ گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس، که در پرچمداران سری S سال جاری نیز وجود دارد، اشاره کرد. این ویژگی هنوز منحصر به دوربین پرچمداران دو سال اخیر سامسونگ بوده و برای این شرکت، در دنیای موبایل فتوگرافی یک مزیت رقابتی بزرگ محسوب می شود. با این حال، تعداد قابل توجهی از کاربران گلکسی اس 9 و پرچمداران بعد از آن، از وجود چنین قابلیتی بی خبر بوده یا حداقل قادر به استفاده صحیح از آن نیستند. قابلیت های دوربین هواوی پی 30 پرو، که انتظار داریم ورژنی بهتر از آن ها را در دوربین سامسونگ گلکسی S11 مشاهده کنیم، وضعیت مشابهی خواهند داشت.

سامسونگ در تلاش بود به وسیله توسعه یک حالت عکاسی در شب اختصاصی برای پرچمداران خانواده Galaxy S10، با Night Mode گوگل و هواوی مقابله کند، اما در این مسیر موفق نبود. با این حال، انتظار داریم در حوزه قابلیت های سخت افزاری، به زودی تغییراتی در دوربین های گوشی های شرکت کره ای همچون ماژول دوربین سامسونگ Galaxy S11 مشاهده کنیم، چرا که سامسونگ چندی پیش، شرکت تامین کننده سنسورهای تله فوتو برای دوربین گوشی های شرکت هایی همچون اوپو و هواوی را خریداری کرد.

سامسونگ معمولا هر دو سال یک مرتبه، دستی به سر و روی ظاهر پرچمدارانش می کشد. به عنوان نمونه، گلکسی اس 8 و گلکسی اس 9 ظاهر یکسانی داشتند. از آنجایی که به احتمال زیاد، سبک طراحی سامسونگ گلکسی اس 11 نیز با گلکسی اس 10 تفاوتی نخواهد داشت، شرکت برای ایجاد مزیت رقابتی در پرچمدار سال 2020، دستی به سر و روی دوربین آن می کشد.

منبع :sammobile
.

منبع : gadgetnews.ir