آکاایران: ضوابط نوین خرید موبایل با ارز دولتی و کارت ملی در حالی اعلام شد که خریداران نوین می توانند برای خرید گوشی با ارز دولتی به نمایندگی های هر کدام از این گوشی های موبایل مراجعه و با ارائه کارت ملی و کارت بانکی به نام خودشان موبایل خریداری کنند.

خرید موبایل با ارز دولتی 

<>

آکاایران: خرید موبایل با ارز دولتی آبان 97 / ثبت نام گوشی با ارز دولتی و کارت ملی نوین 98

ثبت نام گوشی با ارز دولتی و کارت ملی

مهدی محبی رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و لوازم جانبی از آغاز اجرای شرایط نوین فروش موبایل خبر داد و اظهارداشت: شرکت های واردکننده موبایل باید از این پس گوشی های وارداتی را با مقررات نوین به فروش برسانند.

وی گفت: ضوابط نوین فروش شامل قیمت و روش فروش توسط سازمان حمایت و سازمان صنعت ، معدن و تجارت تعیین شده و واردکننده موظف است نماینده ای برای فروش کالا با همان قیمت اعلامی، به سازمان اعلام کند تا بخش نظارت وزارت صنعت بر عرضه کالا نظارت داشته باشد.
رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و لوازم جانبی درباره ضوابط نوین فروش، گفت: هر کاربر با کد ملی مشخص تنها مجاز به خرید یک عدد گوشی است. خریدار برای دریافت سفارش خود باید شخصا همراه با کارت ملی خود و سیم کارت مربوط به همان کد ملی برای تحویل گوشی خود به صورت حضوری به نماینده فروش شرکت مراجعه کند.

محبی افزود: خریدار باید دارای آدرس و کدپستی مشخص باشد و اطلاعات کارت بانکی و کارت ملی خریدار نیز مطابقت دارا باشند. در زمان دریافت گوشی بسته بندی در مقابل خریدار باز می شود و ثبت در سامانه همتا انجام می گیرد.

وی گفت: این روش فروش گوشی از هفته جاری آغاز شده و توسط نمایندگان فروش در پاساژهای چارسو و علاءالدین در حال انجام است.
محبی افزود: کالایی که اخیرا از این روش وارد بازار شده متعلق به شرکت هایی است که پیش از این واردات موبایل نداشته اند و به تازگی به موضوع واردات موبایل وارد شده اند، در حال حاضر نیز تنها یک شرکت واردکننده موفق به واردات نوین و فروش کالای خود با این دستورالعمل شده است.
علاوه بر این، براساس مشاهدات خبرنگار فارس، بنابر ضوابط فروش یکی از شرکت ها، کسانی که طی سی روز اخیر از این شرکت یک گوشی را خریداری کرده باشند دیگر مجاز به خرید دوباره همان گوشی نخواهند بود.

.

منبع : gahar.ir