آکاایران:اگر از محصولات اپل استفاده می کنید باید بدانید که یک کد خطرناک در حال گسترش است که می تواند باعث ری استار شدند محصولات اپل از جلمه آیفون شود. یک محقق امنیتی کدی کشف کرده که سبب می شود دستگاه های آیفون و آی پد ری استارت شوند. این کد اطلاعات را سرقت نمی کند و بیشتر عصبانیت کاربر را در پی دارد. برای مطالعه جزییات بیشتر با آکاایران همراه باشید.

یک محقق امنیتی روشی جدید کشف کرده که به ری استارت آیفون منجر می شود. این روش فقط شامل چندخط کد است.

۱۵ خط کوتاه کد در یک صفحه وب می تواند آیفون یا آیپد کاربر را ری استارت کند. همچنین بازدید از این صفحه در رایانه مک نیز سبب می شود مرورگر Safari فریز بماند.

این کد را می توان به راحتی برای کاربران iOS ارسال کرد. از آنجا که این کد کوتاه شده می توان آن را در هر صفحه وبی مخفی کرد، به راحتی دستگاه کاربر را ری استارت می کند.
این کد از تمام منابع موجود استفاده می کند در نتیجه «کرنل پنیک» ( kernel panic )به وجود می آید. در مقابل آیفون دستگاه را خاموش و روشن می کند تا از هرگونه خسارتی اجتناب کند. البته این تنها قابلیت کد است.

کرنل پنیک یک عکس العمل توسط سیستم عامل پس از تشخیص خطای داخلی است که به هیچ عنوان امکان بازیابی و حل آن توسط سیستم عامل وجود نداشته باشد.

فرق بین ری استارت اجباری ، ریست نرم و فکتوری ریست چیست؟

اگر آیفون خود را با ریست نرم و یا روش های نرم افزاری دوباره راه اندازی مجدد کنیم اطلاعات را از دست نمی دهیم. درباره ری استارت اجباری هم به همین صورت است.

اما فکتوری ریست تمامی اطلاعات شما را از بین خواهد برد و به تنظب=یمات کارخانه بر می گردد درست مثل روزی که برای اولین بار دستگاه خود را روشن کرده اید.

استفاده از فکتوری ریست فقط زمانی توصیه می شود که با مشکلی مواجه شویم که راه حل دیگری نداشته باشد، اگر دستگاه را می خواهید بفروشید یا آن را گم کرده اید می توانید از این گزینه استفاده کنید. پاک کردن اطلاعات با این روش دائمی نیست، با استفاده از پشتیبان می توانید همه اطلاعات را دوباره بر گردانید.

چگونه آیفون را ریست نرم یا ری استارت کنیم؟

آسان ترین روش برای راه اندازی مجدد آیفون، فرایند روشن کردن دستگاه را برعکس کنیم. این روش به نام ریست نرم(Soft Reset) شناخته می شود، با این کار داده ها را از دست نمی دهید و هیچ چیز از روی دستگاه پاک نمی شود.

بهترین موقعیت انجام این کار هنگامی است که دستگاه از حالت معمولی کندتر شده، اپلیکیشن ها باز نمی شوند یا به خوبی کار نمی کنند، یا مشکلات جزئی دیگری رخ داده است، ولی دستگاه به دستورات کاربر نیز پاسخ می دهد.

پس کد آیفون

دکمه ی Sleep/Wake را فشار دهید و نگه دارید تا اسلایدر Slide to Power Off ظاهر شود. در آیفون ۶ و مدل های جدیدتر دیگر، این دکمه سمت راست گوشی قرار دارد. ولی در آیفون SE و 5S و مدل های قدیمی تر، دکمه ذکر شده در بالا قرار گرفته است.

اسلایدر را گرفته و به سمت راست بکشید.

بعد از این که هیچ چیزه دیگر روی صفحه وجود نداشت و نمایشگر مشکی شد، باز دکمه ی Sleep/wake را فشرده و نگه دارید تا لوگوی اپل نمایش داده شود.

آموزش Force Restart آیفون

پس کد آیفون چیست

یک روش دیگر به گفته وبسایت رسمی اپل که برای راه اندازی مجدد آیفون استفاده می شود Force Restart (راه اندازی مجدد اجباری) نام دارد. با استفاده از این روش داده های مهم از بین نمی رود.

در صورتی که آیفونتان قفل کرده و واکنشی نشان نمی دهد، باید به Force Restart روی بیاورید.

مثال: زمانی که صفحه نمایش مشکی می شود یا صفحه قفل دستگاه هنگام راه اندازی به مشکل برخورد می کند، از این روش می توانید استفاده کنید.

در آیفون 7 و آیفون 7 پلاس روش استفاده از Force Restart نسبت به آیفون های قدیمی تر تفاوت دارد. به جای دکمه ی قدیمی Home از حسگر Home/Touch ID بهره می برند آیفون های جدید که برای راه اندازی Force Restart کاربرد ندارد.

در آیفون 7 و 7 پلاس:

دکمه های کاهش صدا و Sleep/Wake را به طور همزمان فشار دهیم و نگه داریم تا لوگوی اپل ظاهر شود.

در آیفون 6S و مدل های قدیمی تر:

دکمه های هوم و Sleep/Wake را به طور همزمان فشار دهیم و نگه داریم تا لوگوی اپل ظاهر شود.

کد آیفون تک نما