به نقل از آکاایران: این روزها افراد بسیاری ترجیح می دهند مطالعات خود را به صورت دیجیتال انجام دهند. اما آیا کتابخوان بهترین انتخاب برای شماست؟ شما می توانید برای این کاردستگاه های دیگری را با قیمت متفاوت انتخاب کنید که ممکن است این انتخاب کمی گیج کننده باشد. با ما همراه شوید تا مطالبی درمورد انواع کتاب خوان ها مطالعه کنید.

کتابخوان

آکاایران: چه از کتاب خوان به عنوان وسیله ای برای گشت و گذار در اینترنت استفاده کنید و چه وسیله ای به عنوان انجام کارهای تجاری، در هر صورت با داشتن این وسیله می توانید در هر کجا که هستید اطلاعات خود را از بین کتاب های مختلف بیرون کشیده و به آنها دسترسی داشته باشید. شما همچنین می توانید با استفاده از کتاب خوان الکترونیکی، در اینترنت گشت و گذار کنید و سایت های مختلف را مشاهده کنید.

کتابخوان یا تبلت؟
از خود بپرسید که واقعا از این دستگاه چه خواسته هایی دارید؟ آیا فقط می خواهید با آن کتاب بخوانید یا به دنبال وسیله ای هستید که بتوانید از آن برای جستجو در وب، گوش کردن به موسیقی،انجام بازی و... نیز استفاده کنید؟ اگر کتاب خواندن تنها خواسته شماست، احتمالا یک کتابخوان با قیمتی حدود 114 تا 189 دلار انتخاب مناسبی برای شماست، اما اگر ویژگی های دیگراین ابزار هم برای شما مهم است، خرید یک تبلت انتخاب بهتری برای برآورده کردن خواسته هایتان خواهد بود که قیمت آن حداقل 500 دلار است.

چرا کیندل بهترین کتابخوان است؟
همان طور که می دانید بهترین انتخاب برای خواندن کتاب در قالب فایل، تبلت یا کتابخوان الکترونیک است که در مجموع سبک بودن، شارژ باطری طولانی تر، استفاده از جوهر الکترونیک و قیمت ارزان از مهم ترین مزیت های یک کتابخوان نسبت به تبلت است. این در حالی است که اغلب کتابخوان ها تنها یک وسیله با صفحه سیاه و سفید برای خواندن هستند و معمولا امکان هیچ کار دیگری مثل اجرای برنامه و بازی، استفاده کامل از اینترنت و... را ندارند. تقریبا تمام سایت های مرور کتابخوان ها، کیندل و نوک را بهترین گزینه ها می دانند.

کتابخوان کیندل بر خلاف دیگر کتابخوان ها که اغلب لمسی هستند، دارای صفحه کلید کوچکی است که کار با آن راحت است و با کمک کلید چهار جهته می توان روی متن حرکت کرد. تغییر صفحه توسط کلید های جانبی انجام می شود. در این کتابخوان تعامل ورق زدن مانند کتابخوان های تاچ وجود ندارد. پورت های ارتباطی ، شامل USB و خروجی صدا و همچنین ولوم صدا و کلید پاور در زیر است. کیفیت بدنه مناسب بوده و اثر انگشت در سطح آن نمایان نخواهد شد.

به دلیل استفاده از جوهر الکترونیک، تصاویر در این کتابخوان مات هستند و به همین علت مطالعه با این کتابخوان در بلند مدت چشم را خسته نمی کند.البته افرادی که از تبلت به عنوان کتابخوان استفاده می کنند هم می توانند با استفاده از زمینه مناسب برای تصویر و کاهش نور با مشکلات کمتری متن مورد نظرشان را مطالعه کنند. البته در محیطی با نور زیاد عملا خواندن با تبلت امکان پذیر نیست و در چنین شرایطی در کتابخوان کیندل می توانید براحتی و بدون وجود هر گونه مشکلی به مطالعه ادامه دهید اما یکی از معایب بزرگ کیندل این است که در محیط تاریک، استفاده از کیندل ممکن نیست. امکان پخش موسیقی، همزمان با خواندن متن در کیندل وجود دارد. یکی از مزایای بزرگ کتابخوان ها امکان استفاده طولانی مدت از آنها با یک بار شارژ باطری است. با خاموش کردن Wi Fi می توان روزها از کیندل استفاده کرد. مزیت دیگر آن سبکی است که امکان مطالعه به مدت طولانی تنها با یک دست را می دهد.

در ادامه چند مورد از برترین کتاب خوان های الکترونیکی را معرفی میکنیم.

Apple iPad

کتاب خوان,کتابخوان,خرید کتاب خوان

کتاب خوان

iPad یک تبلت است نه کتاب خوان الکترونیکی، ولی می توان از آن به عنوان E-Reader نیز استفاده کرد. قیمت ارزان ترین مدل iPad حدود 620 هزار تومان و قیمت گران ترین iPad2 حدود 1 میلیون و 350 هزار تومان است. با نصب برنامه iBook قادر خواهید بود کتاب های PDF را در تبلت خود مشاهده کنید.


Sony Digital Reader

کتاب خوان,کتابخوان,خرید کتاب خوان

انواع کتاب خوان

کتاب خوان های سونی نیز جزو مدل های پر طرفدار این برند است که قابلیت اتصال به اینترنت، دانلود مجلات، مقالات و کتاب های موجود در E-Store سونی را دارد.


Kobo

کتاب خوان,کتابخوان,خرید کتاب خوان

خرید کتابخوان

Kobo که فعلا در بازار ایران موجود نیست یک کتاب خوان 6 اینچی با عمر باتری بالاست. Kobo از Wi-Fi پشتیبانی می کند ولی 3G ندارد. قیمت این کتاب خوان حدود 130 دلار است.

گردآوری: بخش کامپیوتر آکاایران