به نقل از آکاایران: گرچه تلفن های مدرن امروزی و تبلت ها که همگی مجهز به محافظ های صفحه نمایش هستند،اکثر دارای شیشه گوریلاگلس بوده اندکه محافظ بسیار خوبی هستند،اما با این وجود اکثر خریداران گوشی بلافاصله پس از خرید برای دریافت و نصب این برچسب های محافظ اقدام می کنند که در انواع و قیمت های گوناگونی به بازار عرضه شده اند. با ما همراه شوید تا مطالبی در مورد محافظ اسکرین تبلت ها را مطالعه کنید.

محافظ صفحه نمایش تبلت

آکاایران: رای تمام کاربران کالاهایی نظیر گوشی تلفن همراه و تبلت، حفظ سلامت و زیبایی کالا مهم است و به همین منظور اکثر کاربران از ابزارهای محافظ برای امنیت ظاهری گوشی موبایل و تبلت استفاده می کنند، حتی برخی از این محافظ ها برای لپ تاپ های خود نیز استفاده می کنند. 

درست است که صفحات جدید موبایل و تبلت در مقابل ضربه و خش تا حد زیادی مقاوم شده اند، اما این همه کاری نیست که یک محافظ صفحه نمایش انجام می دهد. گوریلا گلاس شیشه ای ضد خش است، اما جادویی نیست و اگر آن را کنار کلیدها و پول خرد درون جیب بگذارید، باید منتظر باشید که صفحه موبایل شما کمی زبر شود و حتی خط بردارد. پس اگر نمی خواهید همیشه نگران شیوه استفاده، نگهداری و حمل موبایل یا تبلت خود باشید، بهتر است وظیفه مراقبت از آن را به یک محافظ صفحه سپرده و خیال خود را راحت کنید. برای اینکه خیال خود را راحت کنید می توانید از میان نمونه های گوناگون که با میانگین قیمت ده تا 50 هزار تومان در بازار موجودند استفاده کنید.

حتی می توانید قدم فراتر نهاده و چاره ای برای درمان شکستن صفحه نمایش بر اثر ضربه نیز بکنید. برای این منظور می توانید از محافظ های ضد ضربه ای که به تازگی وارد شده اند و قیمتی حدود 100 هزار تومان دارند استفاده کنید.

آموزش چسباندن محافظ صفحه نمایش تبلت و موبایل یک کار ساده می باشد که کاربران برای صرفه جویی در هزینه می توانند با کمی تمرین این کار را انجام بدهند . البته نیاز به یکسری دقت های ویژه هم دارد که در ادامه به آن اشاره میکنم . به طور کلی روش کار در تبلت و موبایل به یک صورت می باشد که بدلیل کوچک بودن صفحه نمایش موبایل اینکار ساده تر و زمان کمتری از شما می گیرد . 
همانطور که در توضیحات کوتاه بالا به آن اشاره کرده ام روش کار به یک صورت می باشد پس قبل از شروع ابتدا یکبار این مقاله را همراه با عکس هایی که آماده کرده ام از ابتدا تا انتها به دقت بخوانید و هر جا سوالی برای شما پیش آمد از طریق تیکت ، پرسش خود را مطرح تا در اولین فرصت بخش پشتیبانی پاسخ شما را جهت راهنمایی بیشتر بدهد زیرا اگر بدون دقت شروع به انجام این تمرین کنید باید از قبل چند محافظ صفحه خریداری کرده باشید .

انواع محافظ های صفحه نمایش موبایل و تبلت

محافظ های معمولی: این محافظ ها که معمولا از نوع براق یا مات هستند، در ضخامت های مختلفی به بازار عرضه شده اند و معمولا تنها در مقابل خش از گوشی محافظت می کنند، اما اکثر برچسب های ارزان قیمت به دلیل ضخامتی که دارند و همچنین جنس سیلیکون ساخته شده از آنها روی حالت لمسی صفحه نمایش تاثیر می گذارند و در آن اختلال ایجاد می کنند. 

پس هنگام خرید توجه داشته باشید که حتی الامکان از برچسب های اینچنینی و همچنین برچسب های براق که به شدت اثر انگشت را جذب می کنند خودداری کنید.

محافظ های ضد تشعشع و بازتاب نور:  محافظ های ضد تششع و بازتاب نور که ظاهری مات به گوشی می دهند، جلوی درخشش آن را در نور آفتاب می گیرند و کاربری راحت تری را برای کاربر ایجاد می کنند. این محافظ ها در برندهای گوناگونی چون ریمکس، بوف، هوکو موشی و... و با قیمت های گوناگونی از ده تا 50 هزار تومان بسته به برند و نوع گوشی در بازار موجودند.

محافظ های ضداثر انگشت: اگر می خواهید دائما پارچه ای در جیبتان نباشد که مشغول تمیز کردن صفحه موبایل شوید، بهتر است سراغ یک برچسب صفحه نمایش بروید که در برابر اثر انگشت مقاوم است. برای این منظور استفاده از برچسب های ضدخش مات بسیار مناسب است، زیرا علاوه بر اینکه در مقابل تشعشع نور مانع ایجاد می کنند و ظاهر زیبایی به گوشی می دهند، اثر انگشت را بسیار کمتر از برچسب های براق جذب می کنند و از جذابیت گوشی نمی کاهند.

محافظ های ضد آب: اگرچه در بازار محافظ های صفحه نمایشی با خاصیت ضد آب موجودند، اما به واقع این محافظ ها خاصیتی ضد آب ندارند و تنها موجب دردسر کاربرانی می شوند که از این محافظ ها استفاده می کنند، زیرا با تصور ضد آب بودن این برچسب ها دقت چندانی در خصوص ریختن آب روی صفحه نمایش و... نمی کنند. پس به خاطر داشته باشید که هیچ برچسب ضد خشی به واقع ضد خش نیست!

برچسب های محافظ جدید با خاصیت ضد ضربه: برچسب های ضد ضربه نیز که بنا بر ادعای گروهی از عرضه کنندگان، کاملا مقابل شکستگی صفحه نمایش مانع ایجاد می کنند نیز به تازگی با قیمتی حدود 100 هزار تومان وارد بازار شده اند، اما به احتمال زیاد این برچسب ها نمی توانند به طور صد در صد مقابل ضربات و شکستگی ها مانع ایجاد کنند.

این برچسب که یک نمونه چهار لایه از برچسب های محافظ است ضخامت کمی دارد که پس از نصب، هیچ گونه تغییری در ظاهر lcd و فرم اصلی تلفن همراه ایجاد نمی کند. این برچسب که با برند buff در بازار عرضه شده، برای انواع برندهای گوشی در بازار عرضه شده است.

1. قبل از هر کاری تبلت یا موبایل را بر روی میزی قرار بدهید که از سطح زمین فاصله داشته باشد . ( اگر این کار را در تابستان انجام میدهید باید برای چند دقیقه کولر را خاموش کنید تا گردو غبار بر روی محافظ صفحه نمایش قرار نگیرید . )
به هیچ وجه در منزل بر روی فرش اینکار را انجام ندهید زیرا سطح محافظ صفحه نمایش طوری طراحی و تولید شده است که کمی چسبندگی دارد و وقتی یک پرز فرش یا گردو خاک بر روی آن بشیند به هیچ وجه نمی توانید گردو خاک را از روی سطح محافظ صفحه نمایش پاک کنید و باید به فکر محافظ صفحه نمایش دیگری باشید . البته اگر گردو خاک به صورت سنگ ریزه کوچک باشد می توانید با چسب نواری به طوریکه طرف چسبنده چسب نواری به سطح محافظ صفحه نمایش بچسبد گردو خاک را از سطح محافظ جدا کنید .  

2. در بسته محافظ صفحه نمایش یک دستمال مخصوص جهت پاک کردن صفحه تبلت و موبایل وجود دارد . دستمال را بردارید و سطح صفحه نمایش تبلت و موبایل را همانند تصویر زیر پاک کنید .  دقت داشته باشید که هیچ پرز یا گردو خاکی نباید قبل از استفاده از برچسب محافظ ، بر روی صفحه نمایش باشد .

3. محافظ صفحه نمایش را از داخل بسته همانند تصویر زیر خارج کنید . مرحله شروع و طرف اصلی ، دایره دوربین یا بلندگو تبلت یا گوشی همراه می باشد که به صورت یک سوراخ می تواند برای شما به عنوان یک نشانه به حساب بیاید . تمام گوشیها و تبلت ها دارای این دو نشان هستند . 

4. به تصویر بالا دقت کنید . یک چسب از لبه سمت راست و یک برچسب از لبه سمت چپ بیرون زده شده است . این برچسب به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید محافظ صفحه نمایش را بچسبانید .  برچسبی که نوشته آن پشت به شما می باشد را باید از لایه اصلی جدا کنید . در هر صورت اگر متن هم بر روی برچسب ها نبود باید لایه ای ابتدا جدا شود که به طرف صفحه تبلت یا موبایل با توجه به سوراخ های نامبرده شده باشد . 
تمام محافظ ها از سه لایه تشکیل شده اند . ابتدا لایه ای که برچسب آن نوشته اش به طرف تبلت یا موبایل می باشد را جدا کنید .

5. وقتی لایه زیرین را جدا کردید باید از طرف بالا جایی که دوربین و بلندگو به صورت یک سوراخ در محافظ صفحه نمایش قرار گرفته شروع به چسباندن محافظ کنید . انگشتان به هیچ وجه نباید لایه زیرین محافظ را لمس کند . 
در حین چسباندن می توانید از دستمال مخصوص استفاده کنید . یکی از نکات مهم در چسباندن محافظ صفحه نمایش جلوگیری از ایجاد حباب می باشد که اینکار نیز با استفاده از کاردک مخصوص که در تمام بسته بندیها محافظ ها قرار دارد انجام می شود. سعی کنید به صورت آرام آرام از بالا به طرف پایین محافظ را بچسبانید و حباب های ایجاد شده را در همان ابتدای کار با استفاده از وسیله مخصوص که میتوانید نمونه آن را در تصویر مشاهده کنید ، محو نمایید . 

گردآوری: بخش کامپیوتر آکاایران