آکاآپ: اگر شما از مشتریان بانک دی هستید، باید در این ماه با استفاده از این آموزش اقدام به فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک دی” کنید.ما در این مقاله تصمیم داریم روش فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک دی را به صورت گام به گام آموزش دهیم . با آکا همراه باشید.

روش فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک دی

در راستای افزایش امنیت سامانه‌های بانکی و کاهش مخاطرات مربوط به رمز دوم کارت‌های بانکی در تراکنش‌های اینترنتی، اپلیکیشن رمزساز (ارس) در بانک دی راه اندازی شده است. با نصب و فعالسازی اپلیکیشن رمزساز (ارس) بر روی تلفن همراه خود، می‌توانید در درگاه‌های غیرحضوری (درگاه پرداخت اینترنتی، اینترنت بانک، همراه بانک و ...) به جای رمز دوم ایستای کارت، از رمز دوم یکبار مصرف که از طریق اپلیکیشن ارس دریافت می‌کنید استفاده نمایید. مدت اعتبار رمز تولید شده توسط اپلیکیشن ارس محدود است (یک دقیقه) و امکان استفاده مجدد از آن وجود ندارد.

فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک دی

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tosan.mobiletoken

نسخه اندروید :

رمز یکبار مصرف بانک دی

نسخه IOS: 

https://apps.apple.com/us/app/aras/id1466393297

1- بعد از نصب برنامه، وارد آن شوید. در ابتدا همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در انتهای تصویر نوشته شده است که باید به شعبه نزدیک بانک مورد نظر مراجعه کنید و درخواست فعال سازی رمز یکبار مصرف دهید. مشتریان بانک دی ( اشخاصی که دارای اینترنت بانک دی هستند ) می بایست وارد اینترنت بانک شوند و گزینه رمز دوم یکبار مصرف را از بخش کارت انتخاب نمایند. در صورت عدم ثبت نام در اینترنت بانک دی، به نزدیک ترین شعبه مراجعه کنید.

نرم افزار رمز یکبار مصرف بانک دی

2- بعد از مراجعه به اینترنت بانک و یا مراجعه به نزدیک ترین شعبه بانک دی، کد QR در خدمت شما قرار خواهد گرفت که می توانید آنرا در برنامه ارس اسکن کنید.

دریافت رمز یکبار مصرف بانک دی

3- کد فعال سازی در خدمت شما قرار خواهد گرفت که باید آنرا در برنامه مربوطه وارد کنید.

نحوه دریافت رمز یکبار مصرف بانک دی

4- در این مرحله باید یک رمز امنیتی را انتخاب کنید و این رمز را با هر بار ورود باید وارد کنید.

رمز دوم یکبار مصرف بانک دی

5- برای فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک مربوطه، تنها کافی است که کد QR را با گزینه "اسکن کن" در وسط صفحه نمایشگر اسکن کنید.

برنامه رمز یکبار مصرف بانک دی