آکاآپ: اگر شما از مشتریان بانک ملی هستید، باید تا ابتدای دی ماه سال جاری با استفاده از این آموزش اقدام به فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک ملی” کنید.ما در این مقاله تصمیم داریم روش فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملی را به صورت گام به گام آموزش دهیم . با آکا همراه باشید.

آموزش گام به گام فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک ملی”

 

1- برنامه ای که توسط مجموعه بانک ملی ایران رونمایی شده است، برنامه 60 بانک ملی می باشد که یک برنامه کاربردی جهت انجام کارهای روزمره و اصلی است که تمام مشتریان بانک ملی می توانند از آن جهت درخواست صدور کارت هدیه، خرید بلیت اتوبوس و هواپیما، رزرو هتل، کنسرت، خرید شارژ، کارت به کارت و... استفاده کنند. با این حال در مرحله اول باید برنامه فوق را برای سیستم عامل گوشی خود از لینک های زیر دانلود و نصب کنید؛

رمز يكبار مصرف بانك ملي
لینک دانلود نسخه اندروید:

 https://bmi.ir/fa/uploadedfiles/archivefiles/60app/60_1.11.9.apk

رمز یکبار مصرف بانک ملی برای چیست

لینک دانلود نسخه IOS:

 itms-services://?action=download-manifest&url=https://bmi.ir/fa/uploadedfiles/archivefiles/60app/manifest-60.plist

2- بعد نصب برنامه 60 بانک ملی وارد آن شوید و شماره تلفن خود را همانند تصویر ذیل وارد کنید و سپس بر روی تائید کلیک کنید.

رمز یکبار مصرف بانک ملی اجباری

3- منتظر دریافت رمز ورود که یکبار مصرف است باشید. کد فعال سازی دریافت شده را وارد کنید و سپس بر روی تائید کلیک کنید.

رمز یکبار مصرف بانک ملی

4- تصویر اصلی برنامه، مطابق تصویر زیر می باشد. بر روی کادر خط کشیده شده کلیک کنید.

طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملی

5- برنامه جدیدی در گوشی شما نصب خواهد شد که بعد از نصب باید با چند کلیک ساده، مراحل آموزش را سپری کنید و در نهایت به صفحه زیر برسید. شماره تلفن خود را وارد کنید و بر روی ثبت نام کلیک کنید.

برای فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملی

6- تا این قسمت شما با موفقیت در سامانه ثبت نام کرده اید. در ادامه باید با استفاده از یکی از 3 روش زیر که به شما آموزش داده خواهد شد، اقدام به فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملی کنید.

1- فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملی با استفاده از دستگاه خودپرداز

 اولین روشی که ما قصد آموزش به شما را داریم، استفاده از دستگاه خودپرداز مختص بانک ملی می باشد که در هر شعب بانک ملی می توانید از آنها استفاده کنید. از این رو ابتدا باید به نزدیک ترین شعبه بانک ملی مراجعه کنید و مراحلی که در ادامه خواهیم گفت را انجام دهید؛

1- در اولین قدم کارت را وارد دستگاه atm کنید و سپس گزینه «عملیات رمز» را از منو اصلی که در صفحه مانیتور بانک ملی مشاهده می کنید، انتخاب نمائید.

2- اینک در صفحه باز شده باید مطابق به نیاز خود اقدام به فعال سازی رمز اول یا دوم کنید که هدف اصلی ما فعال سازی رمز دوم می باشد. از این رو در صفحه باز شده جدید، گزینه «فعالسازی رمز یکبار مصرف دوم» را انتخاب کنید.

3- شماره تلفن همراهی که در حین افتتاح حساب در بانک ملی ثبت نموده اید را در دستگاه خودپرداز وارد کنید و بر روی دکمه تائید بفشارید. در صورت عدم مطابقت شماره تلفن، با خطا روبرو خواهید شد که برای برطرف کردن آن می توانید درخواست تغییر شماره تلفن دهید.

4- در این مرحله اطلاعات اختصاری از مواردی که وارد نموده اید را می توانید مشاهده کنید. در صورت تصحیح بودن موارد وارد شده بر روی گزینه «بلی» کلیک کنید تا یک کد هشت رقمی را دریافت نمائید. همچنین بصورت آنی یک کد 114 کارکتری به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد.

5- وارد برنامه دومی که در تلفن همراه خود نصب کردید شوید و سپس از لیست منو بر روی گزینه «اتصال کارت» کلیک کنید. اینک باید کد 8 رقمی دریافتی از دستگاه خودپرداز و همچنین در بخش دوم متن پیامک را کپی و وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه «وارد کردن توکن» کلیک نمائید.

6- تبریک! شما با موفقیت توانستید سامانه دریافت رمز یکبار مصرف بانک ملی را فعال سازی کنید و از آن می توانید برای تراکنش های اینترنتی خود استفاده نمائید.

2- فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملی با اینترنت بانک ملی یا سامانه بام

دومین روشی که ما قصد آموزش آنرا به شما داریم، استفاده از اینترنت بانک ملی است که این روش مناسب کاربرانی است که در این سامانه عضو هستند و اگر شما در این سامانه عضو نیستید، باید به این لینک از بانک ملی مراجعه کنید و اقدام به ثبت نام در سامانه بام بانک ملی نمائید. 

1- بعد از وارد شدن به سامانه بام بانک ملی، در انتهای صفحه می توانید گزینه «فعالسازی رمز یکبار مصرف کارت» را مشاهده کنید. بعد از مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

2- در صفحه جدید باز شده، می بایست شماره کارت، رمز دوم کارت، CVV2، تاریخ انقضا و همچنین رمز اول یا دوم را انتخاب کنید و در نهایت بر روی دریافت کد کلیک کنید.

آموزش فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملی

3- در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده، یک کد به نمایش شما درخواهد آمد و رمز یکبار مصرف بانک ملی از طریق پیامک به شماره تلفن شما پیامک خواهد شد. هر دو کد را باید در بخش «اتصال کارت» برنامه 60 وارد کنید تا امکان دریافت رمز اول/دوم برای شما مقدور شود.

 نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملی

3- دستگاه خودپرداز غیر نقدی بانک ملی

 روش سومی که ادامه آشنا خواهید شد، استفاده از دستگاه های خودپرداز غیر نقدی که اغلب در شعب بانک ملی وجود دارد، می توانید اقدام به فعال سازی رمز پویا بانک ملی خود کنید. از این رو مراحل ذیل را به ترتیب انجام دهید؛

1- بعد از وارد کردن کارت به داخل دستگاه، پسورد کارت را وارد نمائید و از منو دستگاه بر روی تغییر رمز کلیک کنید.

غیر فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملی

2- اینک گزینه فعال سازی رمز اول یکبار مصرف یا رمز دوم یکبار مصرف را مطابق با خواسته خود انتخاب کنید.

فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملی از طریق پیامک

3- در صفحه بعدی باید شماره تلفن خود را وارد کنید.

فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک ملی

4- جهت احراز هویت، مجددا رمز کارت خود را وارد کنید.

5- در این مرحله پیغام فعالسازی بر روی صفحه نمایش نشان داده شده است که دو پیامک حاوی کد فعال سازی و بخش دوم توکن رمز اول یا رمز دوم به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد.

روش فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملی

6- در نهایت اطلاعات دریافتی را باید از برنامه 60 وارد کنید تا قابلیت دریافت رمز اول یا رمز دوم برای شما فعال شود.