آکاآپ: اگر شما از مشتریان بانک ملت هستید، باید تا ابتدای دی ماه سال جاری با استفاده از این آموزش اقدام به فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک ملت” کنید.ما در این مقاله تصمیم داریم روش فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملت را به صورت گام به گام آموزش دهیم . با آکا همراه باشید.

آموزش گام به گام فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک ملت

 

1- قدم اول متعلق به برنامه رمز یکبار مصرف بانک ملت می باشد که نام این برنامه، برنامه رمزنگار ملت می باشد. از این رو باید از لینک های ذیل اقدام به دانلود برنامه رمزنگار بانک ملت نمائید و سپس سایر مراحل را مطالعه نمائید.

سامانه رمز یکبار مصرف بانک ملت

لینک دانلود نسخه اندروید:

https://www.bankmellat.ir/Public/11/Bankmellat/Mobile_Samaneh/ramz_negar/RamzNegar-v10.1.apk

 

2- بعد از نصب برنامه شاهد تصویر ذیل خواهید بود که باید شماره تماس خود که از قبل در سامانه بانک ملت ثبت کرده اید را به همراه کد فعال سازی رمز پویا بانک ملت که باید از طریق دستگاه خودپرداز بانک ملت که در تمامی شعب آن وجود دارد را دریافت کنید. مراحل دریافت در ادامه توضیح داده شده است.

رمز دوم یکبار مصرف بانک ملت

3- کارت خود را وارد دستگاه خودپرداز شعب بانک ملت کنید و از منو خدمات گزینه «رمز کارت» انتخاب کنید.

برنامه رمز یکبار مصرف بانک ملت

4- اینک از منو باز شده گزینه «فعال سازی رمز پویا» را انتخاب نمائید.

فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک ملت

5- کمی صبر کنید.

نحوه فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک ملت

6- اینک شماره ثبت شده شما در دستگاه خودپرداز قابل مشاهده می باشد. در صورت صحیح بودن شماره تماس، گزینه بله را انتخاب کنید.

طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملت

7- در این مرحله کد فعال سازی برنامه رمزنگار ملت برای شما ارسال شده است. باید وارد اپلیکیشن شوید و شماره تلفن خود را به همراه کد دریافتی را وارد کنید.

فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک ملت

8- هشداری از برنامه رمز نار بانک ملت دریافت می کنید که بعد از مطالعه آن بر روی تائید کلیک کنید.

روش فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملت

9- از منو برنامه، اقدام به افزودن اطلاعات کارت بانک ملت خود نمائید و سپس ثبت کارت را از انتهای صفحه انتخاب نمائید.

نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملت

10- در این مرحله هشداری که مشاهده می کنید متعلق به تنظیمات کارت می باشد که از صفحه مربوطه می توانید از فعال بودن رمز پویا بانک ملت مطلع شوید.

رمز يكبار مصرف بانك ملت

11- با مراجعه می توانید تنظیمات مدنظر را مشاهده کنید که لازم به ذکر است رمز ایستا در مقابل رمز پویا قرار دارد! یعنی اینکه رمز ایستا یک رمز ثابت می باشد و اما رمز پویا یک رمز یکبار مصرف می باشد و تنها 60 ثانیه کاربرد دارد.

رمز یکبار مصرف بانک ملت چیست

12- همچنین شما می توانید محدوده تراکنش را نیز مشخص کنید و یک رمز پویا یا یکبار مصرف را نسبت به سقف تراکنش مشخص شده توسط خودتان را دریافت کنید.

رمز یکبار مصرف بانک ملت

به همین سادگی رمز پویا ملت شما فعال شد!


فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملت با پیامک

نسخه پیامکی رمز یکبار مصرف بانک ملت یکی دیگر از روش هایی است که مشتریان این بانک محبوب، می توانند از آن برای دریافت رمز یکبار مصرف استفاده کنند. از این رو در ادامه شما را با فرآیند آن آشنا خواهیم کرد. در این روش شما نیازی به برنامه یا اصطلاحا اپلیکیشن ندارید و فقط مراحل زیر را مطالعه کنید.

1- نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملت از طریق پیامکی آسان می باشد. ابتدا به نزدیک ترین شعبه بانک ملت مراجعه کنید و کارت خود را وارد دستگاه خودپرداز کنید. از منو اصلی گزینه «تغییر رمز و خدمات رمز پویا» را انتخاب کنید.

گرفتن رمز یکبار مصرف بانک ملت

2- در صفحه باز شده گزینه «فعال سازی رمز پویا» را انتخاب کنید.

اپلیکیشن رمز یکبار مصرف بانک ملت

3- گزینه نسخه پیامکی را انتخاب کنید.

رمز یکبار مصرف بانک ملت نرم افزار

4- شماره تماس شما به نمایش گذاشته می شود که در صورت صحیح بودن شماره بر روی بله کلیک کنید.

دریافت رمز یکبار مصرف بانک ملت

5- پیغامی را در یافت خواهید کرد که در آن نوشته شده است یک پیامک برای شما ارسال خواهد شد. از این رو برای دریافت رمز دوم پویا، باید چهار رقم آخر کارت خود را به سامانه 30003303 پیامک کنید و این در صورتی می باشد که شماره شما همانند روش فوق در سامانه مربوطه ثبت شده باشد.

سامانه رمز یکبار مصرف بانک ملت

6- متن پیامک این گونه برای شما ارسال خواهد شد؛

رمز دوم یکبار مصرف بانک ملت