آکاایران: در این مطلب از بخش تکنولوژی آکاایران  قصد داریم تا شما را با روشی آسان برای یافتن رمز وای فای تعریف شده در کامپیوتر آشنا سازیم که توصیه می شود تمام این فرآیند را فرا بگیرید و از آن در بعدها استفاده نمایید. همراه ما باشید.

نحوه پیداکردن رمز وای فای در ویندوز 8

گاها بنابر دلایلی برای هر یک از ما رخ داده است که رمز وای فای را به تعداد دفعات متفاوتی تغییر دهیم که نتیجه آن نیز فراموش شدن پسورد می باشد و نمی توانیم دیوایس های دیگر را به اینترنت متصل نماییم. از این رو اگر بخواهیم رمز و یا پسورد جدیدی بر روی وای فای تعریف کنیم، باید مودم را ریست کنیم که این کار نیز فرایندهای طولانی خود را در پی دارد و شاید وقت انجام این کار را نداشته باشیم.

بازیابی رمز وای فای اندروید

1- ابتدا با استفاده از دو کلید " Win + R" پنجره " Run " را باز کنید و سپس عبارت " Control Panel " را در کادر موجود تایپ کنید تا پنجره ذیل برای شما باز شود.
 
روش پيدا كردن رمز واي فاي ديگران
 
2- اینک می توانید گزینه "Network and Internet " را در صفحه نمایش خود مشاهده نمایید. در زیر این گزینه با رنگ آبی گزینه " View network status and tasks " وجود دارد که باید در این مرحله بر روی آن کلیک کنید. سپس گزینه " Change adaptor settings " را از ستون سمت چپ پنجره انتخاب کنید.
 
روش پيدا كردن رمز واي فاي
 
3- اکنون بر روی آیکون " Wi-Fi " راست کلیک کنید و گزینه " Status " را انتخاب کنید.
 
روش پيدا كردن رمز واي فاي در ویندوز
 
4- در پنجره باز شده، بر روی گزینه " Wireless Properties " کلیک کنید.
 
نحوه پيدا كردن رمز واي فاي در اپل
 
5- هم اکنون در پنجره جدید باز شده، تیک گزینه " Show characters " کلیک کنید تا فعال شود. اینک می توانید رمز وای فایی که به آن متصل هستید را در قسمت " Networksecurity key " مشاهده نمایید
 
نحوه پيدا كردن رمز واي فاي