به نقل از آکاایران: یکی از دغدغه های همیشگی کاربران، یافتن سیستمی است که مناسب کارها و احتیاجات شان باشد، بدون آنکه هزینهء اضافه ای را به ایشان تحمیل کند. با ما همراه شوید تا مطالبی در مورد خرید کیس های اسمبل شده مطالعه کنید.

کیس اسمبل شده

آکاایران: بحث کیفیت قطعات و گارانتی معتبر نیز، بسیار مهم است. اما یکی از نکات بسیار مهمی که توجه کمی به آن می شود، هماهنگی قطعات یا به قولی "مچ" بودن سیستم است. که البته مقصر اصلی این بی توجهی، نه خود کاربر، بلکه فروشنده ایست که قصد دارد به هرترتیبی که شده، قطعات موجود خود را بفروش برساند. و این مسئله وقتی غامض تر می شود که کاربر از فروشگاهی به فروشگاه دیگر می رود و سخنانی کاملآ ضد و نقیض می شنود. مخصوصآ وقتی فروشندگان به جای مشاورهء اصولی و کارشناسانه، فقط قصد فروش قطعات خود را دارند و برای موجودی همان لحظهء خود تبلیغ می کنند و هرآنچه خودشان ندارند را بی کیفیت و بد، معرفی می کنند. اینجاست که کاربر، هرچه بیشتر پرس و جو می کند، گمراه تر می شود و در پایان، علاوه بر اینکه نمی تواند بهترین و مناسب ترین سیستم را برای کار خود خریداری کند، حتی سیستمی بی کیفیت و نامناسب را با قیمتی گران، به خانه می برد.

در کیس های کارخانه ای، از قطعات اصلی و  با یک برند استفاده شده است. بر خلاف کیس های اسمبل شده توسط افراد در بازار، کیس های آماده کارخانه ای عموما از قطعاتی با یک برند استفاده می کنند ، بطور مثال در کیس های آماده برند DELL ، اکثر قطعات اصلی ، مانند مادربرد ، منبع تغذیه ، هارد دیسک و … برند دل هستند، این هم مارک بودن قطعات ، باعث ایجاد هماهنگی بیشتر بین قطعات می شود و در نهایت باعث افزایش چشمگیر کارایی رایانه می گردد.

همچنین قطعات فرعی و تقلبی در بازار بیداد می کنند، ممکن است در هنگام خرید و اسمبل رایانه ، یکی از همین قطعات نیز نصیب شما شود، قطعاتی مانند رم ، منبع تغذیه ، درایوهای نوری و .. از قطعاتی هستند، در صورتی که تمام قطعات استفاده شده روی کیس های آماده کارخانه ای ، قطعات اصلی و با کیفیت هستند.

شما وقتی یک رایانه اسمبل و جمع آوری می کنید ، قطعات مختلفی با گارانتی های مختلف و بعضاَ گارانتی های فرعی و غیر اصلی تهیه می کنید ، که در صورت خرابی هر یک از قطعات باید به شرکت گارانتی کننده همان قطعه مراجعه کنید که اینکار دردسرهای فراوانی برای شما خواهد داشت. ولی زمانی رایانه آماده کارخانه ای با گارانتی زیگورات تهیه می کنید ، تمام قطعات داخلی و خارجی و ملحقات دارای گارانتی زیگورات هستند و در هنگام بروز مشکل شما فقط به یک شرکت گارانتی کننده مراجعه می کنید.

کیس های آماده کارخانه ای با برند های DELL ، Lenovo و HP در سایزهای مختلف برای استفاده های مختلفی تولید شده است، کیس هایی به اندازه یک لیوان آب خوری تا اندازه یک کیس معمولی ، در 3 تا 4 سایز مختلف برای کسانی که مشکل فضا دارند و میخواهند از فضای اتاق خود نهایت استفاده را ببرند.
امروزه این دو مورد برای تمام کاربران رایانه در سراسر دنیا مهم است، صدای کیس هر چقدر هم که کم باشد میتواند پس از مدتی آزار دهنده و کلافه کننده باشد، از طرفی مصرف برق ، از مواردی است که امروز تمام تولید کنندگان ادوات برقی، نگاه ویژه ای به آن دارند و همه در تکاپوی تولید قطعات و دستگاه هایی با مصرف برق کمتر هستند.

کامپیوترهای آماده کارخانه ای ، نسبت به کیس های رایج در بازار دارای مصرف برق بسیار کمتری هستند، خصوصاَ مدل هایی که دارای سایزهای کوچک تر هستند. ( تا 50درصد کمتر از مدلهای معمول بازار)

گردآوری: بخش کامپیوتر آکاایران