آکاایران: اموزش کار با نرم افزار Clone CD

نرم افزار Clone CD به شما امکان می دهد تا از یک دیسک CD، یک کپی دقیقاً مانند اصل تهیه کنید. همچنین این نرم افزار توانایی خواندن دیسک های مشکل دار و خط و خش دار را داشته و حتی می تواند بعضی از دیسک های قفل دار را نیز بدون مشکل کپی کند. رابط کاربری نرم افزار بسیار ساده است و تنها از چهار دکمه تشکیل شده است که هر یک گویای کاری است که انجام می دهد.

آکاایران: اموزش کار با نرم افزار Clone CD

نرم افزار
 به شما این امکان را می دهد تا یک فایل image از دیسک تهیه کرده و روی هارددیسک ذخیره کنید.

اموزش کار با نرم افزار Clone CD - مجله تصویر زندگی - آکااموزش
 یک فایل image را که قبلاً روی هارددیسک ذخیره شده، روی دیسک ضبط می کند.

dvd
 محتویات یک دیسک را روی یک دیسک دیگر کپی می کند.
cd
 اطلاعات ضبط شده روی دیسک های CD-RW را پاک می کند.
در ادامه به نحوه کپی اطلاعات یک دیسک روی دیسک دیگر می پردازیم. این عملیات شامل، ضبط اطلاعات روی هارددیسک به صورت فایل image و سپس کپی آن فایل روی یک دیسک خام است. پس با یادگیری عمل کپی، دو قابلیت دیگر این نرم افزار را نیز همزمان خواهید آموخت.

۱٫ روی دکمه کپی کلیک کنید. صفحه ای باز می شود که درایوهای شما را نشان می دهد. درایوی را که اطلاعات از روی آن باید خوانده شود، انتخاب کرده، روی دکمه Next کلیک کنید.

دی وی دی
۲٫ صفحه ای شامل اطلاعات درایو و دیسک درون آن نشان داده می شود. روی Next کلیک کنید.
سی دی

۳٫ با زدن کلید Browse… می توانید محل ذخیره فایل image را از اطلاعات دیسک انتخاب کنید. محتویات دیسک نخست روی هارددیسک ذخیره شده، سپس روی دیسک مقصد ضبط می شوند. انتخاب گزینه Delete after a successful write، فایل ذخیره شده روی هارددیسک را پس از انجام عملیات ضبط پاک خواهد کرد. گزینه Copy On the Fly نیز اطلاعات را بدون ذخیره روی هارددیسک از روی دیسک مبدأ خوانده و روی دیسک مقصد ضبط می کند. پیشنهاد می کنم این گزینه را انتخاب نکنید، زیرا اگر در دیسک مبدأ مشکلی وجود داشته باشد، امکان سوختن دیسک مقصد وجود دارد. روی دکمه Next کلیک کنید.

کپی
۴٫ در این صفحه اطلاعات درایو ضبط کننده اطلاعات نشان داده شده است. از قسمت Write Speed می توانید حداکثر سرعت ضبط اطلاعات را انتخاب کنید. با زدن کلید OK، عملیات کپی دیسک آغاز می شود.
رایت
Clone CD
۵٫ سرعت ضبط اطلاعات براساس نوع دیسک مبدأ می تواند متغیر باشد. در قسمت هایی که اطلاعات به خوبی ضبط نشده یا دیسک آسیب دیده است، سرعت کاهش می یابد (البته اگر دیسک به شدت آسیب دیده باشد، امکان پایان یافتن عملیات کپی وجود ندارد)، اما در نهایت شما دیسکی دقیقاً مشابه دیسک اصلی به دست خواهید آورد.
امیدواریم  اموزش کار با نرم افزار Clone CD مورد پسند شما واقع شده باشد منتظر نظرات و انتقادات شما از طریق ارسال دیدگاه از فرم پایین همین تاپیک هستیم
سایت نرم افزار Clone CD
منبع:گردو

منبع :