به نقل از آکاایران: پرینترهای عکاسی اختصاصی همانطور که از نام آن پیداست، پرینترهای مناسب برای چاپ عکساختصاصی (که به عنوان small-format نیز شناخته می شود) تنها می توانند عکس را پرینت کنند. با ما همراه شوید و مطالبی درمورد چاپگرهای عکس مطالعه کنید.

پرینترهای عکس

آکاایران: رینترهای مناسب برای چاپ عکسی واقعی در مقایسه با پرینترهای جوهر افشان که سازندگان به ندرت آن ها را پرینترهای مخصوص چاپ عکس می خوانند، برای مصرف کنندگان به دو گروه عمده تقسیم می شوند:

پرینترهای عکاسی اختصاصی و نیمه اختصاصی.

اغلب آنها کاغذهایی با حداکثر سایز ۲*۳ ، ۴*۶ و یا ۵*۷ اینچ (با انواع گوناگون پانوراما در این اندازه ها) رادارند، اما نوع پرینترها بسته به محدودیت اندازه کاغذشان شناخته نمی شوند. این پرینترها نسبتاً کوچک وقابل حمل هستند و به کامپیوتر کمتر وابسته هستند و بیشتر شبیه به محصولات الکترونیکی مستقل و باکاربردی آسان هستند.
پرینترهای نیمه اختصاصی چاپ عکس که در سطح دانش مصرف کنندگان معمولی طراحی شده اند،برای عکاسان تازه وارد در نظر گرفته شده اند. این پرینترها، عکس هایی با کیفیت حرفه ای ارائه داده و میتوانند تا اندازه ۱۹*۱۳ اینچ نیز چاپ کنند و اغلب برای ارائه بهترین تصویر، نیاز به کمی مهارت دارند.

نقطه ی مشترک در هر دو گروه این است که هردو به چاپ عکس متمرکز هستند . در اینجا سوالاتی گردآوری شده که به شما کمک می کند تا انتخاب درستی داشته باشید.
 چه به دنبال یک پرینتر سبک و قابل حمل برای چاپ عکس دوستان خود باشید و چه به دنبال ماشینی باقابلیت چاپ عکس هایی در خور گالری بخواهید، ما انواع پرینترهای مختلف را بررسی کرده ایم و به شماکمک می کنیم تا انتخاب درستی داشته باشید.

اگر امکان دارد، پیش از خرید ، هزینه ی راه اندازی و خرید یک پرینتر را چک کنید. متاسفانه انجام این کاربرای پرینترهای چاپ عکس (نیمه اختصاصی) غیر ممکن است، زیرا در حال حاضر هیچ استانداری همگانیپذیرفته شده ای برای محاسبه ی هزینه هر عکس وجود ندارد ، اما برای پرینترهای چاپ عکس اختصاصی،محاسبه هزینه هر عکس، آسان است زیرا اکثر سازندگان، بسته های چاپ را که شامل جوهر و کاغذ کافیبرای چاپ تعداد مشخصی عکس است، به فروش می رسانند.
برای بدست آوردن هزینه ی هر عکس یک پرینتر چاپ عکس اختصاصی ،هزینه ی بسته چاپی را بر تعدادعکس هایی که چاپ می کند، تقسیم کنید. برای بر آورد هزینه ی کلی خرید یک پرینتر اختصاصی ، هزینههر عکس را در تعداد عکس هایی که انتظار دارید در طول کارکرد پرینتر چاپ شوند ضرب کنید و سپسهزینه  اولیه پرینتر را به آن بیافزائید. این مقدار کل بهترین مبنا برای مقایسه ی قیمت ها می باشد.

آیا عکس های سفید و سیاه چاپ می کنید؟در هنگام انتخاب پرینتر، باید این مسئله را در نظر داشته باشید که آیا واقعاً به رنگ نیاز دارید یا خیر.پرینترهای چاپ عکس این سوال را ایجاد می کنند ، پس باید بدانید آیا عکس ها را سیاه و سفید میخواهید ؟

 بسیاری از پرینترها نمی توانند بخوبی از عهده این کار بر آیند. رایج ترین نقص، یک رنگ قابل رویت یا رنگهای مختلف برای سایه های مختلف خاکستری می باشد. اگر عکس های سیاه و سفید چاپ می کنید،باید کیفیت عکس های سیاه و سفید پرینترتان را نیز بدون توجه به کیفیت عکس های رنگی چک کنید.
این مسئله بیشتر برای پرینترهای اختصاصی ایجاد مشکل می کند تا پرینترهای نیمه اختصاصی. اما شماباید این مسئله را در هر دو نوع پرینتر آزمایش کنید. ( ما در بررسی هایمان در مورد تداخل رنگ ها تذکر دادهایم. اما ما برای آزمایش پرینترهای کوچک از تصاویر مونو کروم استفاده نمی کنیم )

با رواج دوربین های دیجیتال، کاربران خانگی نیز به جمع عکاسان پیوسته اند. بسیاری از آن ها دوست دارند عکس های ثبت شده شان را به صورت چاپ شده داشته باشند. در این مطلب سعی کرده ایم بهترین چاپگرهای مخصوص عکس موجود را از میان انبوه آن ها برگزینیم و در اختیار شما قرار دهیم. در انتخاب اغلب این چاپگر ها به فاکتورهای اندازه و قابل حمل بودن توجه ویژه ای شده است. در ادامه به معرفی چندنمونه از بهترین چاپگرهای عکس می پردازیم.

Canon Pixma iP4820

پرینتر عکس,پرینترهای عکس کانن,چاپگر عکس

چاپگر عکس

این پرینتر از ویژگی هایی چون سرعت بالا و چاپ باکیفیت تصاویر برخوردار است. اداره عالی کاغذ این چاپگر را به انتخاب مطمئنی برای استفاده های خانگی و اداری تبدیل می کند. این محصول دنباله ای موفق بر محصولات قبلی کانن است و از قابلیت هایی چون تکثیر خودکار عکس ها و چاپ مستقیم از دوربین های PictBridge  نیز بهره می برد. قیمت ارزان را هم می توان یکی دیگر از مزیت های آن دانست.


Canon Pixma Pro9500 Mark II

پرینتر عکس,پرینترهای عکس کانن,چاپگر عکس

پرینتر عکس

این چاپگر نسخه بهبود یافته یکی از مدل های دسک تاپ کانن است اما سرعت بالاتری نسبت به آن ارائه می کند. استفاده از این چاپگر برای کارهای اداری را می توان به نوعی هدر دادن توانایی های آن دانست. کیفیت فوق العاده عکس ها، گرافیک و متون، محصول کانن را هم برای عکاسان حرفه ای و هم برای گرافیست ها به انتخابی ارزشمند بدل می کند. اندازه حداکثری 19 x 13 اینچ و توانایی استفاده از کاغذهای خاص برای چاپ را می توان از دیگر ویژگی های آن دانست.


Epson pictureMate Show

پرینتر عکس,پرینترهای عکس کانن,چاپگر عکس

خرید چاپگر عکس

این چاپگر عکس های فوق العاده باکیفیتی چاپ می کند و صفحه نمایش 7 اینچ هم به جاذبه هایش می افزاید. PictureMate Show در واقع یک محصول دوکاره است؛ چاپگر و قاب عکس دیجیتال! صفحه نمایش به کار رفته در این چاپگر از رزولوشن WVGA پشتیبانی می کند بنابراین می توانید به خوبی از آن برای نمایش عکس های تان بهره بگیرید.

گردآوری: بخش کامپیوتر آکاایران