به نقل از آکاایران: هر چه جلوتر می رویم، روزبه روز به تعداد لوازم جانبی و دستگاه هایی که از پورت USB استفاده می کنند افزوده می شود و اینجاست که برای تامین تعداد پورت مورد نیازمان باید هاب USB خریداری کنیم. با ما همراه شوید و این مطالب را مطالعه کنید.

یو اس بی هاب

آکاایران: یک قانون و قاعده کلی زمان خرید هر نوع هاب USB وجود دارد؛ مطمئن شوید که هاب دارای آداپتور است. شما مقداری بیشتر هزینه خواهید کرد و شاید یک سیم اضافی روی میز، موجب اذیت شما هم شود و یک پریز برق شما را هم اشغال کند، اما ارزش آن را دارد.

پورت USB روی کامپیوتر و لپ تاپ مقدار کمی توان دارد. اگر شما این توان قدرتی را به وسیله هاب USB به چند انشعاب وصل کنید، کل توان پورت USB بین پورت های اضافه شده به وسیله ی هاب یو اس بی تقسیم می شود. البته بستگی این دارد که چه وسایلی را به هاب USB متصل کنید، ممکن این قدرت برای کل دستگاه های وصل شده به هاب کافی نباشد. به همین دلیل است که انتخاب هاب USB دارای آداپتور اهمیت دارد. شما می توانید هر پورت هاب را بدون نگرانی از افت جریان و ایجاد مشکل در کارکرد هاب، به کار بگیرید.

اب USB علاوه بر داشتن شکل ها و ابعاد مختلف، به طور کلی دارای دو مدل USB 2.0 و USB 3.0 می باشد که هاب USB3 سرعت بیشتری نسبت به مدل USB 2.0 داراست. البته به مدل های قدیمی تر USB 1.1 نیز می توان اشاره کرد که در حال حاضر استفاده ای ندارند.

بهترین هاب یو اس بی USB کدام است؟

بهترین هاب USB هابی است که ترکیبی از ویژگی های؛ پورت زیاد (بسته به نیاز کاربر)، قابل حمل بودن و البته قیمت مناسب را یکجا داشته باشد. مسلما، انتخاب های زیادی در خرید هاب USB وجود دارد، از مدل های با قیمت بسیار پایین تا مدل های با قیمت گران! همیشه در خرید این قاعده کلی را در نظر بگیرید که هیچ ارزانی بی دلیل نیست و البته هیچ گرانی هم نشانه ی کیفیت و برتری نیست.

کانکتورهای USB را می توان در پشت سیستم مشاهده و در ادامه کانکتور USB را به آنها متصل کرد. در صورتی که دستگاهی برای اولین مرتبه (بار اول) نصب گردد، سیستم عامل مربوطه آن را تشخیص و با نصب درایور، عملا زمینه استفاده از دستگاه فراهم خواهد شد. دستگاه های USB را می توان به دفعات به سیستم متصل و یا آنها را از سیستم جدا کرد.اغلب دستگاه های USB به همراه کابل اختصاصی خود ارائه می گردند. کابلهای فوق دارای اتصالی از نوع Aهستند. در صورتی که دستگاه USB دارای کانکتور A نباشد به همراه آن سوکتی ارائه شده که می تواند یک کانکتور از نوع B را قبول نماید. از کانکتور نوع A برای اتصال به کامپیوتر و از کانکتور نوع Bبرای اتصال دستگاه های خاص استفاده می گردد. اغلب کامپیوترهای جدید به همراه یک و یا بیش از یک سوکت USB ارائه می گردند.

با توجه به وجود دستگاه های متعدد که دارای پورت USB هستند ، می توان بسادگی دستگاه مورد نظر را ازطریق پورت USBبه یکی از سوکتهای USB کامپیوتر متصل نمود. مثلا می توان به کامپیوتر یک چاپگر USB ، یک اسکنر USB ، یک دوربین وب USB و یک کارت شبکه USB را متصل نمود. در صورتی که کامپیوتر دارای صرفا یک کانکتور USB باشد و بخواهیم تجهیزات USB گفته شده را به آن متصل نمائیم چه کار باید کرد؟ برای حل مشکل فوق می بایست یک USB hub را تهیه کرد. 

گردآوری: بخش کامپیوتر آکاایران