به نقل از آکاایران: برای خرید لپ تاپ پس از آن که بودجه خود را مشخص کردیم باید به سراغ انتخاب یک دسته مناسب برویم. دسته بندی لپ تاپ ها می تواند بر اساس وزن و اندازه و یا انتظار کاربر طبقه بندی شده باشد. با ما همراه شوید تا مطالبی در مورد لپ تاپ های با کاربری مالتی مدیا آشنا شوید.

لپ تاپ مالتی مدیا

آکاایران: از نظر وزن و اندازه می توان لپ تاپ های بزرگ گیمینگ تا الترابوک های باریک و زیبا را انتخاب کرد و در قسمت کاربردی هم یک لپ تاپ ممکن است برای فعالیت های دانشجویی ، مهندسی، طراحی و یا گیم تولید شده باشد. فعالیت های دانشجویی مثل مرور وب و نگارش متن نیازی به سخت افزار قدرتمند ندارند و معمولا در گروه ارزان قیمت ها می توان مدل های متنوعی پیدا کرد اما برای تولید طرح های حرفه ای و کارهای مهندسی باید از یک مدل قوی با پردازش بالا استفاده کنیم.

مهم ترین ویژگی های دستگاه های خانگی و مالتی مدیا که بیشتر برای مشاهده عکس و فیلم و پخش موسیقی مورد استفاده قرار می گیرند صفحه نمایش دستگاه است. صفحه نمایش این محصولات از نظر دو ویژگی اندازه و کیفیت باید در حد قابل قبولی باشد. سایر ویژگی های تصویری مانند سطح روشنایی، عمق رنگ و زاویه نیز دارای اهمیت هستند. دستگاه های مالتی مدیا معمولا قدرت پخش مناسبی دارند ولی گروهی از این مدل ها برای تولید محتوای تصویری مانند برنامه های تدوین و میکس نیز امکانات مناسبی دارند. محصولات دسته دوم معمولا دارای قیمت بالایی هستند و در گروه لپ تاپ های حرفه ای طبقه بندی می شوند.

  • کیفیت صفحه نمایش
  • زاویه دید
  • قدرت پردازشی متوسط
  • اندازه متوسط و بزرگ
  • تنوع پورت ها

لپ تاپ های مالتی مدیا استانداردهای متفاوتی دارند. مهمترین عنصر در یک لپ تاپ مالتی مدیا صفحه نمایش آن است. صفحات نمایش این دستگاه ها معمولا از کیفیت های Full HD، HDو حتی بیشتر بهره مند هستند. همان طور که از اسم این دستگاه ها پیداست، از یک لپ تاپ مالتی مدیا برای مصارف خانگی، تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی استفاده می شود.

بنابراین، این دستگاه ها باید دارای بلندگوهای قوی و رسایی باشند. بعضی از این لپ تاپ ها مانند ASUS N550 دارای یک ساب ووفر جداگانه نیز هستند تا میزان و عمق صدا و بیس تولیدی توسط دستگاه را افزایش دهند. در طراحی بدنه لپ تاپ های مالتی مدیا، از فلزاتی نظیر آلومینیوم یا پلاستیک مرغوب استفاده می شود. معمولا سخت افزار داخلی استفاده شده در آنها کانفینگ های بالایی را دارند تا بتوانند نیازهای هر نوع کاربری را پوشش دهند.

لپ تاپ های مالتی مدیا یا چند رسانه ای، دستگاه هایی هستند که بیشتر نیازهای کاربران را تحت پوشش قرار می دهند. تفاوت اصلی این دسته از لپ تاپ ها در صفحه ی نمایش، بلندگوها و ظاهر آن ها است. در این نوع از لپ تاپ ها سعی شده تا نیازهای صوتی و تصویری کاربر در اولویت قرار گیرند.

گردآوری: بخش کامپیوتر آکاایران