آکا ایران- سیسکو می گوید تمهیدات امنیتی را در زمان تولید محصولاتش افزایش داده و برنامه ای آزمایشی طراحی کرده که کاربران از امنیت محصولات مطمئن شوند.

آکاایران: سیسکو مدعی تلاش برای مقابله با جاسوسی های آمریکا شد

شرکت سخت افزاری سیسکو که اعتبار خود را بر اثر افشاگری های ادوارد اسنودن به شدت از دست داده در تلاش برای بازگرداندن اعتماد آنهاست.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، بر اساس اسناد و تصاویری که اسنودن دو سال قبل منتشر کرد آژانس امنیت ملی آمریکا با بازکردن و دستکاری برخی سخت افزارهای ساخت این شرکت تلاش می کند تا ابزار و ادوات جاسوسی در آنها نصب کند.

انتشار این اسناد باعث شد بسیاری از مشتریان خارجی سیسکو و به خصوص چین دیگر اعتمادی به این شرکت آمریکایی نداشته باشند.

سیسکو می گوید تمهیدات امنیتی را در زمان تولید محصولاتش افزایش داده و برنامه ای آزمایشی طراحی کرده که به مشتریان امکان می دهد محصولات سیسکو را برای کسب اطمینان از امنیتش مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهند.

شرکت یاد شده هدف از این کار را افزایش شفافیت و رفع نگرانی های موجود در مورد سواستفاده جاسوسان و جانیان آنلاین دانسته است.

ادنا کونوی یکی از مدیران امنیتی سیسکو در این مورد گفته است من نگران دستکاری، جاسوسی و قطع فعالیت تولیداتمان هستم. ما نگران نقض حقوق مالکیت معنوی و راه حل های تقلبی هم هستیم.

پس از افشاگری های ادوارد اسنودن سیسکو با بحران درآمد مواجه شده و درآمد آن در سال ۲۰۱۵ در مقایسه با سال قبل ۲۱ درصد کاهش یافته و سهم آن از بازار روتر و دیگر سخت افزارهای شبکه ای هم کمتر شده است. این شرکت هرگونه همکاری با آژانس امنیت ملی آمریکا را هم انکار کرده است.منبع :