آکاایران: هوش مصنوعی به تدریج تبدیل به “نرم” جدیدی برای تولیدکنندگان گوشی های هوشمند شده است. از شناسایی چهره گرفته تا بهره وری انرژی، ما بسیاری از برنامه های کاربردی هوش مصنوعی را در گوشی های پرچم دار دیده ایم.

تا کنون، چالش این بود که چه شرکت هایی به درستی در مورد تراشه ی هوش مصنوعی خود تبلیغ می کنند و آیا تراشه ها همان گونه که شرح داده می شوند کار می کنند. ما در حال حاضر برنامه های بنجمارک  برای سرعت و گرافیک داریم، اما هرگز مرجع عملی برای مقایسه قابلیت های هوش مصنوعی گوشی های هوشمند نداشتیم.

خوشبختانه، گروهی از محققان ETH Zurich با موفقیت یک بنچمارک ارزیابی هوش مصنوعی برای تعیین عملکرد به اصطلاح “تراشه های شبکه عصبی برتر” را ایجاد کرده اندو شما باور نخواهید کرد که کدام گوشی در بالای این لیست قرار دارد.

Huawei P20 Pro موفق به کسب مقام اول در هوش مصنوعی با نمره ۶۳۷۹ شده است. در حالی که OnePlus 6 و Xperia XZ2 سونی جایگاه دوم و سوم را با امتیاز هوش مصنوعی ۱۸۷۵ و ۱۶۶۴ به دست آورده اند،   +Galaxy S9 سامسونگ موقعیت چهارم را با نمره ی هوش مصنوعی ۱۴۹۴ دارد.

به طور شگفت انگیزی، گوشی های پیکسل که گوگل ادعا می کند که در فناوری هوش مصنوعی برتر هستند، تنها توانستند حداکثر نمره ۱۱۷۱ را کسب کنند. شما می توانید به رتبه بندی فعلی گوشی های هوشمند در وب سایت پروژه نگاهی بیاندازید.

برنامه نوین بنچمارک هوش مصنوعی، گوشی هوشمند را بر روی نه کارایی هوش مصنوعی رایانه از جمله طبقه بندی تصویر، تشخیص چهره، از بین بردن تاری تصویر، تصویر با وضوح بالا، بهبود عکس یا تقسیم بندی، ارزیابی می کند.

طبق گفته TechCrunch، محققان بر این باورند که بنچمارک هوش مصنوعی یک ابزار مفید برای سازندگان تراشه و به خصوص توسعه دهندگان خواهد بود که یک تصویر واضح از این که کدام دستگاه در واقع دارای درایور هوش مصنوعی بهتری است را نشان می دهد.

با توجه به نتایج این بنچمارک وضعیت فعلی  هوش مصنوعی در گوشی های هوشمند کاملا جالب و غیر معمول است. محققان دریافتند که پردازنده ی  Kirin 970 هوآوی قادر است که از تراشه های کوالکام ، بر خلاف ادعاهای قابلیت های هوش مصنوعی  Snapdragon 845 و شتاب ۸ برابر، به مراتب بهتر عمل کند

از سوی دیگر، پردازنده ی اگزینوس سامسونگ توانست همان طور که در تبلیغات خود می گوید که رهبر انقلاب فناوری هوش مصنوعی است، از مدیاتک پیشی بگیرد.

محققان امیدوارند که بنچمارک نوین هوش مصنوعی به یک معیار پذیرفته شده جهانی تبدیل شود و به تصمیم گیری توسعه دهندگان، سازندگان تراشه و حتی علاقه مندان به فناوری کمک کند تا واقعیت  ادعاهای هوش مصنوعی تولید کنندگان بزرگ گوشی ها را آزمایش کنند.

اگر می خواهید بدانید که گوشی هوشمند شما در بنچمارک هوش مصنوعی در چه جایگاهی قرار دارد، می توانید این اپلیکیشن را به طور رایگان از پلی استور دانلود نمایید.

0
.

منبع : ech.gamefa.com