آکاایران: ظاهر نوین کره زمین در گوگل ارث

آکاایران: در نسخه نوین نرم افزار گوگل ارث، فقط کافی است روی کره زمین کلیک کنید تا حالت بزرگ نمایی رخ دهد زیرا به خاطر افزوده شدن ویژگی Globe Mode در آن، زمین به شکل یک کره می باشد که البته ظاهر واقعی سیاره ما را نشان می دهد و شما می توانید با ماوس، دور آن بگردید.

حالت Globe Mode به این دلیل مورد استفاده قرار گرفته است زیرا بسیاری از کاربران گوگل ارث در نسخه های قبلی شاکی بودند و اعتقاد داشتند که پیدا کردن محل مورد نظر روی زمینی که به صورت یک صفحه پهن شده، سخت است. برای مثال، آنها معتقد بودند که در ورژن های قبلی، مساحت یک روستا در کره زمین با مساحت کل قاره آفریقا برابر است.

گوگل ارث

حالت Globe Mode فقط در نسخه دسکتاپ به نام گوگل ارث وجود دارد و با هدف معرفی بهتر جهان به کاربران توسط گوگل طراحی شده است.

اما این کار گوگل، به مذاق کسانی که معتقدند بودند زمین گرد نیست، خوش نیامده است. آنها بر این باورند که زمین با دیواره ای محاصره شده و در آن نیروی جاذبه ای موجود نیست. به عقیده این افراد، Globe Mode تنها یک تکنیک گمراه کننده برای نشان دادن ظاهر سیاره محل زندگی انسانها است.

از جمله افرادی که به این نظریه معتقد است، Pete Svarrior نام دارد. او که مدیر شبکه های اجتماعی جامعه Flat Earth می باشد، می گوید: بر اساس نظریه گرد نبودن زمین، Globe Mode یک نماد بسیار نامنظم و بی دقت از این سیاره می باشد. نرم افزارهای ارث و مپس، به عنوان محصولات گوگل، تنها باید خدمات مدنظر مشتریان را ارائه دهند و نه اینکه نظریه های علمی را مختل کنند.

پیشنهاد بسیاری از دانشمندان به کسانی که فکر می کنند کره زمین صاف است، این می باشد که آنها در میان خود به یک نظریه واحد برسند و سپس نظرات را به صورت عمومی بیان کنند.

0
.

منبع : ech.gamefa.com