آکاایران: گوگل پیشتر در سال ۲۰۱۰ از کشور چین خارج شد و اکنون در حال آماده شدن برای عرضه ی موتور جستجوی نوین خود در چین است که با قوانین سانسور سختگیرانه ی این کشور مطابقت دارد.

بنابر سندی که The Intercept آن را مطالعه نموده است، این ابزار جست وجو احتمالا نتایج جست وجو و ارجاعات به وبسایت هاییکه به حقوق بشر، دموکراسی، مذهب و اعتراضات صلح آمیز اشاره دارند را مسدود خواهد کرد. بنابر گزارشات، این سند به پروژه ای به نام Dragonfly اشاره دارد که از بهار ۲۰۱۷ در حال آماده سازی است.

گزارش ها می گوید که برنامه نویسان و مهندسان گوگل یک برنامه ی اندرویدی نوین را ساخته اند و آن را قبلا به دولت چین نشان داده اند. The Intercept گزارش داد که بسته به تایید مقامات چینی، نسخه نهایی این اپلیکیشن می تواند طی شش تا نه ماه آینده عرضه شود.

اما روزنامه China Securities Daily در روز چهارشنبه اعلام کرد که نخستین بار از طریق رویترز متوجه شده که بازگشت گوگل به چین خبر صحیحی نیست. با اشاره به تحلیلگران ناشناس و اطلاعات مربوط به “بخش های مرتبط”، این امر نشان می دهد که بعید است که گوگل در کوتاه مدت به چین بازگردد و پس از خسارتی ۵ میلیارد دلاری از طرف اتحادیه ی اروپا برای نقض قوانین ضدتراست مربوط به سیستم عامل  اندروید ممکن است این شرکت سعی در تحریک بازار داشته باشد.

این شرکت از عرضه ابزارهای جستجو به بازار چین در سال ۲۰۱۰ عقب نشینی کرد و موتور جستجوی بین المللی آن توسط ” Great Firewall” کشور چین مسدود شده است. طبق گزارش ها، ساختار این نسخه از موتور جستجوی گوگل، مطابق با قوانین سانسور چین است هرچند این کشور بیشتر از هر زمان دیگری مسغول محدود کردن آزادی بیان در فضای آنلاین است.

یک سخنگوی گوگل در بیانیه ای گفت:

ما تعدادی از اپلیکیشن های تلفن همراه ، مانند Google Translate و Files Go، که به توسعه دهندگان چینی کمک می کند را در چین ارائه می دهیم و و سرمایه گذاری های قابل توجهی در شرکت های چینی مانند JD.com انجام داده ایم. اما ما نظری در مورد گمانه زنی هایی درباره برنامه های آینده نداریم.

0
.

منبع : ech.gamefa.com